Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palverännakule Vastseliina

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

5._7. augustini on Eesti Kirikute Noortenõukogu eestvedamisel poolsada tegusat noort teel sajanditetagusesse palverännakute sihtpunkti Vastseliinas.

Palverännak algab 5. augustil kell 14 Rõuge Maarja kirikust, õhtuks jõutakse EAÕK Plaani kirikusse. Teise päeva õhtul peatuvad palverändurid Vastseliina Katariina kirikus, kus saadakse osa vana iiri ja gaeli vaimulikku rahvamuusikat viljeleva ansambli Proseuhe kontserdist.

7. augusti hommikul liigutakse protsessioonis Vastseliina piiskopilinnusesse. Teekonnal tutvustab noortele palverännakute ajalugu Pärnu muuseumi direktor Aldur Vunk, toimuvad palvused, loengud ja diskussioonid.

«Palverännak on üks võimalus võtta mõtlemisaega sättimaks paika oma tõekspidamised ja väärtushinnangud,» ütleb Elari Tamm, Eesti Kirikute Noortenõukogu esimees. Palverännak ühendab erinevate kirikute noori.

Eesti Kirikute Noortenõukogu (EKNN) on 2001. aastast tegutsev organisatsioon, mille eesmärgiks on ühendada kirikute nõukogu liikmeskirikute ja koguduste liitude noorteorganisatsioone koostööks Eesti ühiskonna vaimsel arendamisel kristlike põhimõtete alusel. EKNN on Euroopa Oikumeenilise Noortenõukogu liige. EKNN on välja andnud noortelauliku «Oiku» ning korraldanud oikumeenilisi noortelaagreid. Ees ootab veel teinegi palverännak _ koostöös «Ajalik ja ajatu» võttegrupiga sõidetakse Taize kloostrisse.

Lisainfot saab Diana Tammelt tel 5567 2714 või diana@vabadus.org.