Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palverännakule kiriku toetuseks

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Toompuu,Tauno copySel laupäeval asub palverännakule Rakvere koguduse õpetaja Tauno Toompuu, et jõuda jalgsi Santiago de Compostelasse.

Kuu aega peab Rakvere Kolm­ainu kirikus vaimuliku ametit diakon Urmas Karileet, kui kogudust seitse aastat teeninud õpetaja Tauno Toompuu (fotol) palverännakul viibib.
Sel aastal vaimulike konverentsil aasta õpetajaks kuulutatud Toompuu sai koos tunnustusega õiguse valida endale palverännusiht. Selleks sai Hispaanias Vaikse ookeani lähedal asuv Santiago de Compostela, mis keskajal oli apostel Jaakobuse säilmetega olulisim palverännupaik Lääne-Euroopas. Ja on seda suuresti tänini.
Meeldiv kogemus Jeesuse sünnimaast Iisraelist on sportliku eluviisiga õpetajal pagasis ja nüüd tekkis tal soov end nii proovile panna kui ka endasse vaadata ja selleks on teel küllalt aega. Tuhat kilomeetrit plaanib ta läbida kuu ajaga mööda Põhjateed Barcelonast kirderannikult loodesse üle Kantaabria mägede – seal on natuke rahulikum liikuda.
Teekonna kavandamisel olid abiks nii Tiina Sepa raamatud isiklikest tähelepanekutest kui ka sõprade-tuttavate kogemused. Hädavajalikud teadmised hispaania keelest on omandatud ja sobivad saapad rännakuks välja valitud, kinnitas Tauno möödunud nädalal.
Palverännaku pühendab ta kodulinna Rakvere kirikule, et võimaliku tähelepanuga innustada annetama välisremondi heaks. Üksi rännates loodab ta vaimselt areneda ja saada paremaks inimeseks, tunnistab vaimulik.
Teel plaanib ta märkmeid teha ja hiljem need võib-olla avaldada. Seniks aga, kuni huvilised Tauno blogi lugeda saavad, soovime talle Jumala kaitset raskel teel. Ta ise ütleb katsumuste eel, et maailma tuleb usaldada.
Rita Puidet