Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palvekett ühendab hiidlasi ja mandriinimesi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Juba seitsmendat aastat korraldatakse Hiiumaal oikumeenilist palveketti, mis algab palmipuudepühal ja kestab II ülestõusmispühani.
Palveketinädal on jaotatud ühetunnisteks palvekordadeks, kus osaleda saavad kõik soovijad üle Eesti. Igaüks valib endale välja just selle tunni päevas või kõigil palveketi päevadel, mil ta saab segamatult palvetada, ja registreerub kas Internetis http://www.ekklesia.ee/palvekett, e-aadressil tarmo@ekklesia.ee või tel 5568 3362 (Erna Sipria).
Palveketi korraldusliku poole eestvedaja on Kärdla Johannese koguduse kirikuteenija Erna Sipria, kes jagab siinkohal oma kogemusi ja mõtteid.
Kuidas palvekett alguse sai?
2003. aastal pöördus Timo Lige tollase Kärdla koguduse õpetaja Enn Auksmanni poole ideega viia läbi palvenädal, mis oleks täidetud pideva palvega. Õpetaja soovitas mul sellega tegelema hakata ja nii palvekett alguse saigi.
Mida tähendab palveketi nädal ja kui palju on osalejaid?
See on pidev palve. Ma ei teagi päris täpselt, kui palju on osalejaid, sest osa inimesi registreerub palverühmana. Möödunud aastal oli registreerunuid ligi 200 ja palvekett oli tõeliselt katkematu, ka kõik öised ajad olid palvetajatega täidetud. Igal palvetunnil on imejõud ja iga palvetaja on õnnistatud.
Miks sa sellega tegeled?
Ma tunnen, et minu missiooniks on haarata inimesed palvesse. Ja selleks ei olegi vaja teha mingeid suuri tegusid, vaid lihtsalt öelda: «Lähme palvetame koos.» Palveketi nädalad kevaditi on minu jaoks olnud eriline aeg. Igal aastal kogen ma sel ajal uut imet. Teisalt, inimesed küsivad juba kevade lähenedes, millal palvekett tuleb. Innustab inimeste õhin ja koostöövalmidus. Tundub, et palveketti on inimestele vaja ja minu missioon on seda edasi viia.
Millega palvetund sisustada?
Mina alustan Piibli lugemisega, tavaliselt loen esmalt psalme, seejärel tuletan endale meelde palveketi teemad ning siis palvetan, võttes palvesse ka selle, mis hetkel endal südame peal. Mind on õpetatud nii, et palvetades räägi nõnda, nagu räägiksid ühe armsa inimesega.
Millisena näed palveketti tulevikus?
Minu unistuseks on ülemaaline palvekett. Oleks tore, kui oleks eestvedajaid, keda oma kogudused ja nende õpetajad ka nõuannetega toetaksid ja julgustaksid.
Kas on ka ette antud palveteemad?
Teemad on mingil määral alati erinevad, neid on aidanud formuleerida koguduste õpetajad. Alati palvetatakse meie maa ja rahva eest, hetkel aktuaalsete probleemide pärast. Selle aasta üleskutseks on, et inimene vaataks enda sisse ja võtaks Jumala armastuse vastu. Armastus inimese sees aina kasvab ja negatiivsed mõtted taanduvad selle ees. Nii mõjutame me ka oma lähedasi, muutub meie elu ja maailm meie ümber.

Triin Simson,
Saarte praostkonna diakon

2009. aasta palveteemad
Ära lase end tõmmata maailma kiiruse ja pingete keerisesse, võta aega palveks Jumala ees.
Otsi Jumala lähedust, las Tema armastus täidab sind. Pühendu enam Issandale, usalda Teda kõiges. Kiida ja täna Jeesust, Tema on sinu sõber, õpetaja ja päästja.
Täna Jumalat, kes annab sulle tarkust ja tervist ning hoiab sind. Täna Loojat, kes oma tarkuses on loonud imekauni maailma ja usaldanud selle inimeste hoida.
Palveta riigijuhtide ja kogu meie rahva eest, et jumalakartus võiks valitseda nende südameis. Palveta, et rahva juhtide otsused oleks kasuks kõigile.
Palveta, et raskuste keskel võiks Jumala arm ja halastus ilmuda paljudele, andes lootust ja jõudu.
Palveta, et paljud mõistaksid Jumala armastuse suurust ja avaksid end Jeesusele. Tema võtab ära südame kibeduse ja vihkamise ning annab rahu inimeste vahele.
Palveta rahu pärast kogu maailmas, eriti Lähis-Idas, Iisraelis ja Jeruusalemmas.
Kirja pannud EEKBKL Kärdla koguduse õpetaja Tarmo Kähr