Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Paastuaeg

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jaan Tammsalu, Tallinna praostkonna praost, Jaani koguduse õpetaja:

Maailma ühe suurima riigijuhi Abraham Lincolni kohta on öeldud: „Ta süda oli nii suur nagu maailm, aga selles polnud ruumi halbadel mälestustel – teiste eksimuste meenutamisel.“

Kuidas saada endale selline süda? Paastumisest võiks selleks olla abi. Alustad vähesest. Püüad esimesel paastumise päeval olla kaks tundi ilma teisest halba rääkimata ja kirjutamata. 

Kui oled sellega hakkama saanud, siis püüad olla tunni ilma kellestki halba mõtlemata. Iga paastuaja päevaga suurendad seda aega, kuni suurel nädalal jõuad päevani, mil su süda on sarnane Abraham Lincolni südamega. 

Hoiatan, et selline asi võib pika harjutamise tulemusena meeldima hakata ja ei tahagi enam teistmoodi elada. Kui valida, kas loobuda sealiha või kommide söömisest või teravate hammaste löömisest ligimese reide või vaga näo ja mesimagusa naeratusega ligimesele halvastiütlemisest, siis soovitaks pigem süüa pekki ja hoida pidevalt pulgakommi suus.


12. märtsil tähistab praost Jaan Tammsalu 60. sünnipäeva ja esitleb oma raamatut sarjast „Meie vaimulikud“ Tallinna Jaani kirikus kell 17.30.

Soovime rohket õnnistust ja ikka suurt südant oma inimeste jaoks!

Eesti Kiriku toimetus