Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi veebruarikuu istungil
Koguduse poolt valitud Arndt Matthias Burghardt on kinnitatud Saksa Lunastaja koguduse õpetajaks ning vabastatud Tallinna praostkonna vikaarõpetaja kohustustest alates 13. jaanuarist.
Joona Toivanen on vabastatud Tartu praostkonna vikaardiakoni kohustusest alates 1. veebruarist. Peapiiskopi otsusega on ta määratud samast kuupäevast Tartu Maarja koguduse diakoniks.
Arvet Ollino on vabastatud Pärnu praostkonna vikaarõpetaja kohustustest ja kinnitatud Saarde koguduse õpetajaks alates 1. veebruarist.
EELK koostöömedal on antud järgmistele kiriku kaastöölistele: Werner Benz – diakon ja muusikadirektor Saksamaalt, Barbro Darljung ja Evert Darljung Rootsist, Francis W. Monseth USAst, Pertti Rusanen – koori dirigent ja ooperilaulja Soomest.
Kantsler Urmas Viilma on nimetatud EELK konsistooriumi esindajaks SA KesKus Meele Vald nõukogus.
Vahastu ja Orissaare kogudusele on antud luba koguduse nõukogu valimata jätta.
Saku koguduse juhtorganite valimised viia läbi hiljemalt 31. märtsiks, kusjuures on antud luba jätta nõukogu valimata. Jüri Vallsalu on määratud Saku koguduse hooldajaõpetajaks alates 2. veebruarist.
Konsistoorium kinnitas EELK Usuteaduse Instituudi põhikirja ja EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminari põhimääruse (mõlemad leitavad sisevõrgust).
Kinnitati usuteaduse instituudi ja konsistooriumi kantselei 2013. aasta eelarve (mõlemad leitavad sisevõrgust).
Vakantseks on kuulutatud Vändra koguduse õpetaja ametikoht. Kandideerimisavalduste esitamise tähtajaks on 15. märts.

Peapiiskopi otsused
EELK tänukiri anti Helme koguduse kauaaegsele nõukogu liikmele ja juhatuse esimehele Vaiko Püttsepale toimeka juhtimise eest koguduses.
70. sünnipäeval anti EELK tänukiri Rein Raidvele (fotol) aktiivse teenimise eest Helme koguduses.
EELK tänukiri anti Tallinna Püha Vaimu kiriku kaastöölistele Vaike Kurmele, Ene Roolahele ja Ellen Tammjärvele töö organiseerimise eest kiriku valvelauas.