Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi istungil
EELK kirikuseadustiku § 63 lõike 2 alusel tegi konsistoorium otsuse piiskoppide piirkondade määramisest. Põhja piirkonna piiskop Einar Soone – Tallinna praostkond, Ida-Harju praostkond, Järva praostkond ja Viru praostkond. Asukohalinn Tallinn. Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets – Tartu praostkond, Viljandi praostkond, Võru praostkond, Valga praostkond, Pärnu praostkond ja Saarte praostkond. Asukohalinn Tartu. Lääne piirkonna piiskop Tiit Salumäe – Lääne praostkond ja Lääne-Harju praostkond ning eestikeelne diasporaa Euroopas ja Venemaal. Asukohalinn Haapsalu.
Peapiiskop Urmas Viilma puhkab 9. juulist 12. augustini. Nimetatud ajavahemikul täidab peapiiskopi ülesandeid piiskop Einar Soone 9. kuni 26. juulini, piiskop Tiit Salumäe 27. juulist kuni 12. augustini. Piiskop Joel Luhamets puhkab 1.–15. juunini ja 1.–15. augustini; piiskop Tiit Salumäe 8.–11. juunini, 17.–24. juulini, 19.–28. oktoobrini ja 7.–14. detsembrini; piiskop Einar Soone 27. juulist kuni 27. augustini.
Paldiski koguduse õpetaja Merle Prass-Siimu rasedus-, sünnitus- ja lapsehoolduspuhkuse ajal, mis algab 3. juunist, on määratud koguduse hooldajaõpetajaks Joel Siim.
Tauno Kibur on vabastatud Tapa koguduse õpetaja ametist (alates 1. juulist) ning Tamsalu koguduse hooldajaõpetaja ametist (alates 1. juunist) ning kinnitatud Kose koguduse õpetajaks ja Tuhala koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. juulist. Jaanus Jalakas on vabastatud Kose ja Tuhala koguduse hooldajaõpetaja kohustustest 1. juulist. Tõnu Linnasmäe on määratud Tapa koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. juulist ja Tamsalu koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. juunist.
EELK Pühajõe kogudus nimetatakse ümber EELK Pühajõe Maarja koguduseks.
Vakantseks on kuulutatud Kursi koguduse õpetaja ametikoht. Avalduste esitamise tähtaeg on 15. juuli.
Õpetaja Juha Tapani Väliaho ametiaega on pikendatud 23. veebruarini 2017. Õpetaja Eenok Haameri ametiaega 17. maini 2016.
Tauno Toompuu kinnitati Viru praostkonna praostiks ja Meelis-Lauri Erikson abipraostiks alates 1. maist. Üllar Salumets kinnitati Võru praostkonna praostiks ja Margit Lail abipraostiks alates 1. maist.
Jaanus Noormägi ennistati EELK reservvaimulikuks alates 6. maist. Aare Luup arvati reservi alates 1. juunist.