Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi otsused jaanuaris
Nõva koguduse õpetajaks kinnitati 1. jaanuarist seni kogudust diakonina teeninud Peeter Krall; koguduse hooldajaõpetaja kohustustest vabastati Tiit Salumäe.
Ida-Harju praostkonna praosti kt Jaanus Jalaka avalduse alusel on ta määratud Prangli koguduse hooldajaõpetajaks alates 1. jaanuarist ja Tanel Ots on vabastatud sellelt kohalt. (Prangli koguduse diakon on Kalle Rebane.)
Narva-Jõesuu koguduse hooldajaõpetajaks määrati 1. veebruarist Peeter Kaldur ja vabastati sellelt kohalt Avo Kiir.
Tuuli Raamat on määratud EELK vikaarõpetajana teenima eestikeelset kogukonda Helsingis ja selle ümbruskonnas. (Seni Soomes diakonina eestlasi teeninud Tuuli Raamat ordineeriti Soome Evangeelse Luterliku Kiriku õpetajaks 8.12.2013.)
Õpetaja Jüri Pallo avalduse alusel on konsistoorium tühistanud oma otsuse nr 137 (3.12.2013) Koeru koguduse teenimise kohta, mis tähendab, et Jüri Pallo ei asu Koeru koguduse õpetajana kogudust teenima.
EELK majandusnõukogu liikmeteks nimetati Vahur Glaase, Peeter Kaldur ja Madis Kütt. EELK arengunõukogu liikmeteks nimetati Jüri Ehasalu, Ülle Keel ja Avo Üprus.
Konsistoorium lõpetas EELK laste- ja noorsootöö komisjoni ning arengu- ja strateegiakomisjoni volitused.
Konsistoorium pikendas järgmiste EELK komisjonide volitusi kuni komisjoni uue koosseisu nimetamiseni: autasude komisjon, avalike suhete komisjon, diakooniakomisjon, hariduskomisjon, infotehnoloogia komisjon, kirikumuusika kutsekomisjon, kunsti- ja arhitektuurikomisjon ning välissuhete komisjon. Kinnitati EELK Konsistooriumi kantselei 2014. aasta eelarve.
Peapiiskop Andres Põder on puhkusel 1. kuni 7. veebruarini 2014.
* * *
EELK autasude komisjon tuletab meelde, et 1. veebruarini on võimalik esitada autasude taotlusi konsistooriumile. Ettepaneku autasu taotlemiseks võib teha koguduse juhatus või õpetaja, praostkonna nõukogu või praost, EELK sihtasutuse või koostööpartneri juhtorgan, konsistooriumi assessor, kantsler, vaimulike konverentsi juhatus, piiskop või peapiiskop. Autasu taotlusvormi leiab sisevõrgust (www.eelk.ee/intranet ) või saab konsistooriumist. Taotluses tuleb märkida esitatud kandidaadi andmed, autasustamise põhjendus, varasemad autasud ja tunnustused ning taotluse esitaja kontaktandmed.