Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Konsistooriumi veebruarikuu istungil

Hannes Nelis on vabastatud Muhu koguduse hooldajaõpetaja ülesannetest tagasiulatuvalt 27. detsembrist 2011. Muhu kogudust teenib läinud aasta 26. detsembril preestriordinatsiooni saanud Aare Luup (fotol).
Vastavalt EELK kirikumuusikute kutsekategooriate taotlemise korrale omistas konsistoorium Kadrina koguduse organistile Külli Eriksonile organisti B-kategooria ja koorijuhi C-kategooria.
Signe Ausi avalduse alusel vabastati ta EELK laste- ja noorsootöö komisjoni koosseisust.
EELK koostöömedali said järgmised isikud Soomest: Helvi Anneli Janhonen, Virpi Lasorla, Eila Ruponen, Raija Vuorela, Ingmar Erik Lindqvist, Kirsti Malmi, Anneli Ojalehto, Kari Roine; Saksamaalt piiskop Martin Hein; Rootsist piiskop Henrik Svennungson ja Ingegerd Lindström; Indiast piiskop J. Prabhakara Rao.

Uus alaline komisjon
Moodustati alaline komisjon nimetusega EELK arengu- ja strateegiakomisjon ning komisjoni liikmeteks nimetati kantsler Urmas Viilma (esimees), Raivo Linnas, Juhani Jaeger, Ülle Keel, Marko Tiitus, Tauno Toompuu, Marion Bobkov. Komisjoni liikmete volitused kehtivad konsistooriumi koosseisu volituste lõppemiseni.
Komisjoni ülesandeks on arengukava ja aruandlusega seotud küsimuste lahendamine; strateegiliste valikute ja tulevikuperspektiivide analüüsimine ja põhjendatud ettepanekute esitamine; juhtimismudeli, struktuuri ja töökorralduse analüüsimine ja muudatusettepanekute esitamine; üldkiriklike ja valdkondlike strateegiate planeerimise ja arenguga seotud küsimustega tegelemine.

Peapiiskopi otsus
19. veebruaril ordineeriti Tallinna piiskoplikus toomkirikus preestriks Tiina Ool, kes on sooritanud pro ministerio eksami 15. juunil 2010, ja määrati ta Kuressaare koguduse abiõpetajaks alates 1. märtsist.