Otsused

Konsistooriumi augustikuu istungil
Õpetaja Annika Laatsi ametiülesannete täitmine Risti koguduses on peatatud 1. septembrist 30. novembrini seoses õpingutega Helsingi ülikooli doktorantuuris. Nimetatud ajavahemikul täidab koguduse õpetaja ülesandeid õpetaja Kerstin Kask. Kuna Annika Laats on ka EELK XXVIII kirikukogu liige, kinnitati nimetatud ajaks tema asemele kirikukogu asendusliikmeks Lääne-Harju praostkonnast Janika Aigro.
Järva praostkonnast valitud kirikukogu saadiku Allan Praatsi, kes on asunud teenima Viljandi Pauluse kogudust, asemel kinnitati EELK XXVIII kirikukogu liikmeks Järva praostkonnast alates 23. augustist Järva-Jaani koguduse õpetaja Katrin-Helena Melder.
Peapiiskopi otsused
Peapiiskop Andres Põder on andnud Jaanus Klaasile (Viru vangla), Tarmo Linnasele (Viru-Jaakobi) ja Peeter Paenurmele (Tartu Maarja) loa kandideerida Lüganuse koguduse õpetaja ametikohale. Kandidaadid peavad koguduses proovijutluse 4., 11. ja 18. septembril.
26. augustil preestri ordinatsiooni saanud Triin Käpp on määratud Tartu Ülikooli-Jaani koguduse abiõpetajaks alates 27. augustist.
Juhatuseesimeeste konverents
EELK koguduste juhatuse­esimeeste IV konverents «Meie kirik – mis on õhus?» peetakse 14.–16. oktoobrini Nelijärvel. Kavas on nii diskussioone, loenguid kui ka töötube, samuti natuke meelelahutust. Konverentsil võivad osaleda nii juhatuseesimehed kui ka teised juhatuseliikmed, aga koos nendega ka nõukoguliikmed või ka koguduseõpetajad (kuid mitte üle kahe inimese koguduse kohta). Registreerimine konverentsile EELK koduleheküljel sisevõrgus: www.eelk.ee/intranet.
Maarja medal antakse Tunne Kelamile
Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu otsusega annetatakse Maarja medal ja koguduse 2011. aasta kultuuripreemia Tunne Kelamile, Euroopa Parlamendi saadikule. Tunne Kelam on aktiivse ja pühendunud kristlasena viinud kristlikku sõnumit kõikjale, kus ta oma missiooni poliitikuna ja Eesti esindajana on täitnud. Medali üleandmine Tunne Kelamile toimub toomkirikus 11. septembril kell 11 algaval toompäevade lõpujumalateenistusel.
Toomkoguduse kultuuripreemia Maarja medal on asutatud 2000. aastal.