Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Konsistooriumi septembrikuu istungil
Kunda kogudus on nimetud ümber EELK Kunda Kolmekuninga koguduseks.
Jaak Aus on vabastatud Tallinna Toompea Kaar­li koguduse abiõpetaja ametikohalt ja kinnitatakse sama koguduse õpetajaks alates 1. oktoobrist.
EELK koostöömedal on antud Kuressaare koguduse kaastöölistele diakoniss Raila Hyytinenile ja diakon Lauri Lehtinenile Soomest.
OÜ Kiriku Varahaldus nõukogust kutsutakse tagasi Andres Põder, Einar Soone, Joel Luhamets, Tiit Salumäe ja Ove Sander ning uuteks liikmeteks määratakse Jüri Ehasalu, Mati Hein­sar, Eddi Joost, Hindrek Leppsalu ja Aigar Pindmaa. Nõukogu koosseisu volitused kehtivad 4. septembrini 2015. Urmas Viilma volitusi nõukogus on pikendatud sama ajani.
Tallinna Püha Vaimu koguduses on kehtestatud teistsugune nõukogu valimiskord. Nõukogusse valitakse 15 liiget ja vähemalt 9 asemikku, kusjuures põhikogudus koos Läti Kolmainu osakoguduse ning Püha Timoteose ja Püha Tiituse osakogudusega valib 13 liiget ja vähemalt 7 asemikku ning viipekeelne Sakariase osakogudus valib 2 liiget ja 2 asemikku.
Jüri kogudusele anti luba isikliku kasutusõiguse seadmiseks, Jõhvi kogudusele anti luba hoonestusõiguse seadmiseks, Tartu Peetri kogudusele anti luba kinnistu aadressil Puiestee tn 51/55 müümiseks, Kuusalu kogudusele anti luba kinnistu jagamiseks.

Peapiiskopi otsused
EELK tunnustusmärk antakse Ülo Puustakule, pikaaegsele EELK koostööpartnerile pühakodade hoidmisel ja restaureerimisel.
80. sünnipäeval antakse EELK tänukiri Lembit Kaarnale tubli teenimise eest Helme Maarja koguduses.

Juhatuseesimeeste konverents tulekul
EELK juhatuseesimeeste konverents toimub 19.–21. oktoobril Nelijärve puhkekeskuses.
Konverentsile saab registreerida aadressil www.eelk.ee/intranet. Konverentsi peateemaks on «Vaimulik kasvamine».
Oodatud on esimehed ja juhatuseliikmed. Igaüks saab konverentsilt vajalikku enda jaoks ning kogudusse kaasavõtmiseks ja uusi kontakte.