Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsekui klaasmere ääres

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

… Siin oled kasvanud. Tasasel maal. Siit on su rahu ja tasakaal. Munamägi on pilvepiir. Pilv on madal ja hall nagu hiir. Maailmapiht su kätte anti. Maailm on lahti mõndagi kanti. Nende seenemetsade sekka. Ikka tuled kui musulman Mekka. Siin oled sündinud. Tasasel maal. Siin on su rahu ja tasakaal. /Paul-Erik Rummo/ Suvi Pärnumaal Seimanis. Heikki Silvet
«Trooni ees oli nagu klaasmeri, mägikristalli sarnane. Trooni keskpaigas ja trooni ümber oli neli olevust, täis silmi eest ja tagant,» kirjeldab nägemust taevasest jumalateenistusest piiblisalm Ilm 4:6.
1841. aastal ehitatud Paldiski Nikolai kirik vajab uusi aknaid ja kogudus oma jõududega toime ei tule. Pühakoja aknad on väga halvas seisus ja sellepärast on talvel kirikus külm ja niiske. Kuigi annetada saab pangaülekandega EELK Paldiski Nikolai koguduse nimele kontole 1120296829 selgitusega «Kiriku remondi heaks», toimuvad suvel kirikus heategevuskontserdid «Laulud klaasmere ääres».
11. juunil oli Alen Veziko kontsert, kuulama on võimalik minna veel kolme kontserti. 2. juulil kl 18 annab kontserdi pärimusmuusik, näitleja ja laulukirjutaja Jaak Johanson.
«Rääkides näiteks muusikast, siis mind on alati võlunud see, kui olen saanud tajuda, et muusika taga on mingi kogukond, kellel on omavahel tore olla. /—/ Ta [hõimuteadvus] seostub väga tugevalt Elu enesega, vastandudes surnud olemisele. Selles mõttes on vajalik pöörduda aeg-ajalt mineviku poole, sest meie elutempo on muutunud nii kiireks, et see elus oluliste seoste tajumine läheb meil muudkui meelest ära ja me ei oska seda enam kuskilt mujalt leida kui minevikust. Sealt oskame ehk uuesti õppida elus olemist,» on kirjutanud Jaak Johanson.
7. augustil kell 18 astub publiku ette 1997. aastal Tartus kokku tulnud ansambel Triskele. Ansambel esitab eesti vaimulikku rahvamuusikat, keskendudes Lõuna-Eestist pärit vähemtuntud koraaliteisenditele. Inspiratsiooni on ansamblile pakkunud eesti regilauluvaramu, järjepidevalt on esitatud Euroopa keskaja muusikat. Välja on antud viis CD-plaati.
12. augustil kell 19 lõpetab kontserdisarja sel aastal Tõnis Mägi. Armastatud laulja, 14 plaati välja andnud Valgetähe IV klassi ja Riigivapi III klassi teenetemärgi laureaat rohkem tutvustust ei vaja.
Kontsertide piletid on müügil.
Rita Puidet