Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Norra misjoniseltsi juhtkond külas partneritel Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Norralaste ja eestlaste kohtumine misjonikeskuses. Paremalt esimene Jeffrey Huseby. Joel Reinaru

Norra misjoniseltsi (Det Norske Misjonsselskap; NMS) juhtkond eesotsas peasekretär Jeffrey Husebyga külastas 26.–31. jaanuarini Eestit.

Norra misjoniseltsi juhtkond pidas Tallinnas oma aastakoosoleku, sai lähemalt tutvuda Eesti koostööpartneritega ja kohtuda Norra misjonäridega. Külastati Mustamäe, Saku, Tartu Pauluse ja Põlva kogudust.
Neljapäeva õhtul kohtus Jeffrey Huseby peapiiskop Urmas Viilmaga, assessor Kadri Põderi, misjonär Magne Mølsteri ja EELK Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaruga. Peapiiskop andis väga sisuka ülevaate EELK lähiajaloost ja hetkeolukorrast ning tänas hästi toimiva koostöö eest.
Reedel oli külalistel võimalus veeta paar tundi misjonikeskuses, kus tutvuti keskuse tööga ja eelkõige Plussmeediaga, mida NMS toetab.
Kohtumise alguses rääkis Leevi Reinaru lühidalt Eesti lähiajaloost ja kiriku olukorrast, et selgitada, miks vajame koostööd ja toetust koguduste tööks. Laste- ja noorsootöö ühenduse tegevjuht Triin Salmu tutvustas EELK noortetöö ajalugu ja hetkeolukorda ning LNÜ peamisi tegevusvaldkondi.
Misjonikeskuse peasekretär Kristiina Seppel tutvustas misjonikeskuse töövaldkondi ning rõhutas just koolituse tähtsust, sest nõukogude aeg on jätnud lünga usust ja kristlusest eestlaste teadmistes. Leevi Reinaru tõi esile misjonikeskuse tööd koguduseliikmete motiveerimiseks, sest just nemad on võtmeteguriks Eesti ühiskonna kristlikumaks muutumisel.
Kui aga koguduseliikmed ei tunneta oma vastutust ega võta misjonikäsku tõsiselt, siis ei saa ka Eestis selles valdkonnas palju muutuda.
Plussmeedia peatoimetaja Joel Reinaru ja Plussmeedia tegevtoimetaja Sirli Lend tutvustasid Plussmeedia noortetööd. Külalistele jagati Pluss-ajakirja ja näidati möödunud suvel Norra noortelaagris meediatöötoas tehtud lühifilmi «Kadunud poeg». Töötuba viis läbi Plussmeedia vabatahtlik Madis Kask.
Südamliku kohtumise lõpus tänati norralasi koostöö ja lähetatud misjonäride eest. Leevi Reinaru: «Toetus teeb võimalikuks selle töö, mida me teeme. See on teie töö, mida te teete siin Eestis. Meie oleme teie käed ja jalad. Teie annate meile võimaluse teha kirikutööd palju laiemalt, kui me seda oma jõuga suudaksime teha.»
Sirli Lend