Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Noortele oma vennaskond

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Valge Roosi Vennaskond annab julguse otsustada ja teha ise oma valikuid, kujundab väärtused kogu eluks ning pakub ustava sõpruskonna pikaks ajaks.

27.–29. aprillini Jõgeval toimunud baptistide noorte piiblipäevadel oli Avatud Piibliühingu (APÜ) piibliboksis võimalus tutvuda ja liituda Valge Roosi Vennaskonnaga.

Avatud Piibliühing alustas Valge Roosi Vennaskonna projektiga 2006. a novembris, mil tuli kokku 11 noort, kelle südames oli soov õpetada ja ellu rakendada kristlikke väärtusi, mis aitaksid noortel elada teistmoodi, iseseisvalt ja teadlikult oma elu juhtides. Lisaks soovisid need noored saada uusi teadmisi suhete ja valikute tegemise vallas ning oskusi, kuidas neid teadmisi endavanustele ja noorematele edasi anda.

Ühiselt moodustatigi vennaskond – avatud noorteliikumise tuumikgrupp. Kolm korda toimus noorte koolitajate koolitus, mille käigus uuriti läbi ja kujundati algne HIV/AIDSi ennetuseks koostatud väärtuspõhine programm noorte endi kogemuse  ja ettekujutuse järgi. Nüüd on noored valmis omandatut edasi andma teistelegi.

Projekt on suunatud teismeeas noortele ning käsitleb suhetega seotud teemasid. Eesmärk on koondada noori, kes tahavad ellu rakendada ja õpetada piibellikke väärtusi. Kontekstis, kus sugulisel teel levivatest haigustest on saanud tänapäeval epideemiad ning abortide arv on saamas saatuslikuks rahvuse püsimisele, on kristlastel väärtusi, mida ei peaks hoidma ainult endale, vaid jagama neid ajal, mil vajatakse enamgi kui kunagi varem.

APÜ peasekretäri Mari Vahermägi sõnul on vennaskonda oodatud kõik noored, kes soovivad teha oma otsustused läbimõeldult ning ehk elada pisut teistmoodi, kuid vajavad selleks sarnaselt mõtlevat sõpruskonda.

Merje Mänd