Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nissis tähistati palvemaja aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

 Nissis tähistati nelipühalaupäeval palvemaja aastapäeva.

Nii lillerohket nelipüha ei mäletagi, ütles keegi Nissi palvemaja aastapäevale saabunuist. Palju lilli oli ka palvemaja õues ning siseruumides märgiks pererahva ilumeelest ja töökusest. Kohale oli tulnud kenake hulk rahvast. Peale oma inimeste oli külalisi teistest vennastekoguduse palvemajadest ja ümbruskonna muudest kogudustest.
Märgiks põlvkondade järjepidevusest pidas algus- ja lõpupalve koguduse vanem Jüri Pootsmaa, aga piiblitunni tema poeg Margus Pootsmaa (fotol), kes keskendus nelipühade-eelsele ajale kui ettevalmistusajale. Jeesuse ohvrisurma järgne masendus sai küll murtud tema ülestõusmisega ja jüngritele ilmumisega, kuid pärast tema taevaminekut valitses siiski nõutus. Oodati Jeesuse lubatud Lohutajat (Jh 14:26).
Enne, kui Jumal sai läkitada Püha Vaimu, pidid jüngrid läbima nõtruse tasandi. Pärast seda said neist aktiivsed ja julged kuulutajad, aga apostlid polnud ajaloos esimesed ega viimased, kes levitasid Jumalalt saadud sõnumit.
Kõneleja tõi mitmeid näiteid kaugemast ja lähemast minevikust, sealhulgas Vaimu tegutsemisest Nissis teise Läänemaa ärkamise ajal 1860ndail. Kui Püha Vaim on inimestes tegev, siis lähevad täide Jeesuse sõnad Jh 14:23. M. Pootsmaa rõhutas, et selles salmis ei räägita mingist mööduvast külaskäigust, vaid pidevast juuresolekust.
Tervitussõnavõttudest kõlas mitmelgi korral, et inimene ei saa ilma Püha Vaimuta, iseenese tarkusele tuginedes tunnistada Jeesusest.
Nissi koguduse õpetaja Lea Jants-Ylönen kinnitas oma sõnavõtus, et tänapäeva kristlasel on vaja teha sedasama ja ainult sedasama, mida tegi juba algkogudus (Ap 2:42).
Suust ja südamest kõlasid koguduse koraalid ja solisti laul. Tavapäraselt lõppes aastapäeva tähistamine lauaosaduses.
Kristi Salve