Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nelja Tuule ristirännak Virumaal, ristist rääkimata

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nelja Tuule ristirännak juulis kandis rändureid nelja tuule poole üle kogu ajaloolise Virumaa: Käsmu, Kohtla-Järvele, Sillamäele, Tamsallu, Jõhvi, Kadrinasse, Rakverre, Illukale, Iisakusse, Väike-Maarjasse ja Kundasse.

Annetustena koguti raha Rakvere haiglale laste füsioteraapialaua ostmiseks. Liliann Keskinen meenutab soojalt lapsi Rakvere metodisti kiriku õuel temalt näomaalinguid ootamas: «Esmalt tulid kaks tüdrukut emaga.
Seejärel läksid tüdrukud kutsuma oma sõpru – kolme poissi. Poisid läksid hiljem poodi kommi ostma ja pakkusid ka mulle. Üks poistest ütles küll, et teab, et näomaalingut tasuta pakutakse, kuid tahtis siiski 20 senti anda. Võtsin selle siis tänuga vastu.»
Teame ju kõik, et raha eest saadu on tegelikult saadud odavalt – seda õnnistusrohkemad olid need hetked lõkkekohvi, filmiõhtute, erinevate paikade külastamise ja kontsertidega, kus musitseerisid rändlaulik Kirsti Malmi ja allakirjutanu.
Lisaks hääle sõnumile, mida jagada saime, koristasime ja remontisime pisut Jõhvi noortekeskust ning lappisime (loe: ladusime – hiiu keel!) Kadrina koguduse leerimaja taha sombreerokujulisse riita suure hunniku küttepuid.
Veel suutis Hannu Keskinen hoida õigeaegse sekkumisega ära potentsiaalse tulekahju Ahtme sotsiaalmajas. Vaatamata sellele, et kõik, mida nägime, teps mitte ilus ei olnud, ei taha ega saa meist ilmselt keegi rääkida ristist selle sõna negatiivses või raskes tähenduses.
Tohtisime kogeda Jumala erilist ligiolu ja leidsime uusi sõpru ning tutvusime vendade-õdedega Kristuses.
Järgmisel aastal – kui Jumal tahab ja meie elame – on plaanis «vallutada» Tartumaa. Kui Jumal päevi annab, olen minemas, tulge teie ka!
Ahti Bachblum,
Kunda ja Viru-Nigula koguduse diakon, üks rändurite hulgast