Nädalavahetus noortele täis muusikat ja elamusi

egusad päevad Viimsis, kus kokku said bändilaagris muusikat teha ihkavad noored. Kaarel Vahermägi

Viimsi koolis peeti ühel nädalavahetusel ainulaadset bändilaagrit.

Need päevad olid poolesajale üle Eesti kokku tulnud noorele täis muusikat, pilliharjutamist, esinemisvõimalust ja uusi sõpru.
Mitmed osalenud väitsid, et raske on ette kujutada ideaalsemat laagrit. Bändilaagri peakorraldaja Daniel Reinaru sõnul oli see paigaks, kus noored said ühise osaduse kaudu Jumalat paremini tundma õppida ja leida uut innustust selleks, et teha head muusikat, mille kaudu jutustada head sõnumit. «Inimesi oli kokku tulnud erinevatest bändidest, aga oli ka neid, kes veel ei ole oma ansamblit jõudnud luua. Loodame, et siit laagrist said nad selleks uut innustust.»
Laagri korraldamisel olid abiks veel Tero Ruotsala, Siret Reinaru, Titta Hämäläinen ja Lauri Pihlak. Eesmärgiks oli anda noortele praktilisi oskusi. «Et oleks vähem teooriat ja rohkem õppimist läbi isikliku katsetamise ja proovimise kogemuse.
Soovisime, et kristlastest noored kirjutaksid rohkem muusikat, mis peegeldab nende isiklikku kogemust Jumalaga ja mis oleks tunnistuseks nende elust.
Tõlgitud muusika on küll hea, aga tahtsime just julgustada noori kirjutama oma muusikat ning tegema rohkem uusi bände. Et inimesed võiksid kogeda sellist positiivset Püha Vaimu puudutust, mis tuleb gospelmuusikast, ning saaksid proovida suurel laval mängimist hea tehnikaga ja toetava publiku ees,» selgitas Daniel Reinaru ürituse eesmärki ja nimetas, et mõni päev enne registreerimise lõppu kippus postkast soovijate kirjadest ummistuma.
Toimusid seminarid muusika kirjutamisest, salvestamisest ja muusikast Piiblis. Erinevate instrumentide töötoad, mida olid juhendamas suurepärased spetsialistid Egon Veevo, Jouko Kantola, Arto Ruotsala, Tero Ruotsala, Piret Laikre ja Daniel Reinaru.
Otsisime inimesi, kes võiksid oma isiksusega olla noortele inspireerivad nii muusika kui vaimuliku poole pealt. Töösuundadeks olid kitarr, bass, trummid, klahvpillid ja laul.
Pandi kokku laagribändid. Igal oli üks vanem juhendaja, kes aitas suunata. Ühe päeva jooksul õpiti ära uued lood ning esineti laupäevaõhtusel megakontserdil.
«Kui vaatasin laupäeva õhtul megakontserti ja neid erinevate annetega noori, kes seal kogu hingest mängisid, siis tundsin, et ma olen andnud väikese panuse selleks, et maailm oleks natukene parem koht. Tundsin, et see idee on teostunud ja veel paremini, kui oskasime loota. Äärmiselt tore oli märgata seda ühtsust, mis tekkis 50 inimese vahel kõigest kahe päeva jooksul,» ütles Daniel Reinaru.
Noored lähevad tagasi oma kogudustesse. Korraldajad loodavad, et nad laagris kogetu põhjal suudavad kodupaigas sütitada teisi noori enda ümber, et nad võiksid kirjutada uusi lugusid, teha uusi bände, aga eelkõige tõsisemalt otsida oma kohta jumalariigi töös, seda õiget kohta, mis on nende igaühe jaoks olemas.
Kindel on plaan jätkata sarnase laagri korraldamist. Meenutusi laagrist ja fotosid saab näha kodulehel www.cruxmedia.ee/laager.
Sirli Lend