Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nädalalõpp koos Piibliga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eesti Kirik kutsus oma lugejaid kolmepäevasele nädalalõpu piiblikursusele Põltsamaa pastoraati.

Kohavaliku määras soodne asukoht ja vajaliku taristu olemasolu. Reede õhtul saabujaile kohanemiseks eriti mahti ei antud, vaid kutsuti kohe kuulama Vallo Ehasalu loengut Pauluse manitsusest (Rm 12–13). Kui kuulajail oli laual emakeelne Piibel, siis lektor kasutas kreekakeelset. Vallo Ehasalu sõnul on Piibli tõlkimine väga raske töö, tema eelistab loengutes kasutada originaali.
Õhtu jätkus koos piibliseltsi peasekretäri Jaan Bärensoniga. Vaatasime filmi 200 aasta vanuse Eesti Piibliseltsi sünnist ja ajaloost. Et käesolev aasta märgib eestikeelse Piibli 275. aastapäeva, oli kursuslastel võimalik olla osaline ajaloolises projektis. Nimelt Piibli ümberkirjutamisel, kasutades selleks kaasaegset tehnoloogiat. (Projektist lähemal vaata www.eps.ee või Facebookist.)
Laupäevane päev oli eriti mitmekesine. Avaloengu pidas Vallo Ehasalu, kes kõneles Paulusest ja kreeka filosoofidest, tuues esile ka ühisosa kristlikus kuulutuses ja filosoofide seisukohtades. Ain Riistan jätkas apostel Paulusega, rääkides ka uutest perspektiividest teoloogide uuringuis Pauluse kohta. Kaido Soom andis illustratiivse ülevaate kristlikust sümboolikast.
Peale loengute käisime koos giidiga jalutuskäigul Põltsamaad tundma õppimas. Muuseas, kas te teate, et linnas on 18 silda, oma roosiaed ja Kördiööbiku pood ajaloolises koolihoones? Õhtuses vestlusringis arutleti Kaido Soomi juhtimisel selle üle, kuidas olla hea vanem peres ja aktiivne koguduseliige. Oli rõõm kuulata Viljandi praosti Marko Tiitust, kohaliku koguduse õpetaja Markus Haameri isa Eenok Haamerit ning Jaan Bärensoni.
Tunnike ja enamgi enne õhturahu laulsime koos koguduse organisti Ülle Noormäega kaunimaid koraale, mille juurde saime kuulda ka asjalikku kommentaari. Nii mitmelegi tuli üllatusena see, et lauluraamatus (KLPR 460) on laul peapiiskop Andres Põderi sõnadega.
Pühapäevane jumalateenistus Põltsamaa Niguliste kirikus oli eriline, õpetaja Markus Haamer õnnistas lapsi ja õpetajaid uue kooliaasta alguse puhul.
Kas see juhtprojektina toimunud piiblikursus, mida toetas Eesti Kirikute Nõukogu, jääb ainsaks või võib jätku loota, sõltub juba inimeste huvist ja vajadusest elava jumalasõna järele.
Sirje Semm