Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Muusika kogub toetust kirikule

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

31. mail kell 19 toimub Narva Aleksandri kiriku varemetes viies heategevuskontsert – Kuningas Arthuri gala, mille tulu läheb Narva Aleksandri kiriku taastamiseks.
Oma heategevusliku panuse kiriku taastamiseks annavad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, dirigent Vello Pähn, Soome tuntuim bariton Jorma Hynninen, suurepärane Bulgaaria tenor Kaludi Kaludow ning noor bass Aleksandr Mihhailov Eestist. Kontserdil kõlavad populaarsed aariad ja duetid G. Verdi, P. Tðaikovski, G. Puccini, A. Dargomõzhski ja R. Wagneri ooperitest. Õhtut juhib Mart Mikk.
Sihtasutuse Kuningas Arthuri Fondi eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti kultuuriga seotud objektidele ning toetada neid rahaliselt.
Toetuste jaoks on avatud Kuningas Arthuri Fondi erikonto Eesti Ühispangas 10444477777774.
Samal päeval toimub Eesti Sisearhitektide Liidu seminar, mis käsitleb intellektuaalse loomingu rolli ühiskonnas ja linnakultuuri irreaalset aspekti, samuti Aleksandri kiriku ning Narva arhitektuuri ajalugu tervikuna.
Teises maailmasõjas sai osaliselt kannatada kiriku katus, täielikult hävines torn. Kümne aasta eest tagastati kogudusele vahepeal laohoonena kasutatud kirik, mis ootab kõigi hea tahtega inimeste abi, et paraneda ajaloo haavadest. Tulevikus võiks Aleksandri kirikust saada ühtlasi Ida-Virumaa väärikaim kontserdisaal.
Seminari- ja kontserdikülastajad viib Tallinnast Narva erirong. Kuningas Arthuri gala kunstiline juht Mart Mikk: «Üritus tervikuna on leidnud kogu ühiskonnas väga positiivset vastukaja – mitu ettevõtet on teinud rahalise annetuse, südamest rõõmustav on ka koostööpartnerite arv, kes osutavad väärtuslikku abi oma teenuse või toote läbi.»
Mart Miku sõnul on piletid praktiliselt välja müüdud, kuid kontserdist teeb saate Eesti Televisioon, otseülekannet on võimalik kuulata Eesti Raadios.
Narva koguduse õpetaja Villu Jürjo sõnul loodavad nad kontserdi ajaks rõdudele põrandad alla saada ja nii lisakohti koguduseliikmeile ja linlastele luua.
EK