Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mu südames on pühapäev

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /

Kaarli naiskoori dirigent Marika Kahar  rõõmustab uue plaadi ilmumise üle. Tiiu PikkurTallinna Kaarli koguduse naiskoor esitles oma uut heliplaati.
Plaadil «Mu südames on pühapäev» on 17 laulu, 11 koorilaulu kõrval saab kuulata ka sopran Veera Taleši kuut soololaulu.
Plaadi nimilaul «Mu südames on pühapäev» on J. S. Bachi viisiga lugu, millele sõnad on kirjutanud Anna Haava. KLPRs nr 37A all on samal viisil jõululaul.
Koori dirigendi Marika Kahari sõnul sooviti plaadistada laule, mis kirikus tuttavaks lauldud. Laulud on üles võetud ühel päeval, 28. mail Viimsi kirikus.
«Viimsis on paraja suuruse ja hea akustikaga kirik. Tegime kõvasti tööd ja saime kõik linti nelja tunniga,» sõnas Marika Kahar ja lisas, et plaat on tehtud mõeldes tänutundega hiljuti lahkunud koorivanematele Meedi Leppikule ja Sirje Laarile.
Kaarli koguduse naiskoor on asutatud 1953. aastal. Koori repertuaaris on eesti heliloojate looming, vaimulik koorilaul ja maailma kooriklassika.
Kollektiiv esineb nii oma kiriku jumalateenistustel kui käib sageli külas teistes kirikutes. Traditsioonilised on ühis­esinemised Oleviste ja Jaani koguduse naiskooriga Tallinna oikumeenilise naiskoorina. Koori esimene CD ja helikassett «Kiida nüüd Issandat» sai valmis 2001. aastal.
Värske CD helirežissöör on Jaane Lend, plaadiümbrise kujundas Krista Saare, dirigendid olid Marika Kahar ja Moonika Klaas.
Koguduse abiõpetaja Jaak Ausi sõnul on taolise plaadi üks väärtusi kindlasti see, et ajalukku saab jäädvustatud ühe tubli naiskoori looming. 2013. aastal tähistab teenekas kirikukoor oma 60. tegevusaastat.
Tiiu Pikkur