Moskva luterlased kogunevad üüritud ruumes

/ autor: ek / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Pühakirja loevad (paremalt) piiskop Vsevolod Lõtkin, pastor Ivan Tšernišev ja diakon Sergei Kirjušatov.  Arhiiv

Siberi Evangeelse Luterliku Kiriku (SELK) piiskop Vsevolod Lõtkin külastas Moskvas asuvat kuulutuspunkti, mille liikmed kasutavad jumalateenistuse pidamiseks rendipinda.

Piiskop Lõtkin jutlustas ning ristis ka ühe väikese lapse, kelle vanemad on kohaliku koguduse liikmed. Piiskop rõhutas vajadust kuulutada neile, kes veel on usuni jõudmata, evangeeliumi. Kuulutada sõnumit ülestõusnud Jeesusest ja halastavast Jumalast, see on luterlaste missioon, kinnitas kirikupea pöördumises koosviibijatele.
Ta möönis, et Siberi kirik tegutseb oludes, kus puututakse kokku suure vaesusega. Kirikule on väljakutseks pakkuda tuge seal, kus viletsus on suur ja abi oodatud. Siberi elanikud, eriti väikestes linnades, on vaesed ja paljud on kaotanud oma töökoha. Kiriku sotsiaalne sõnum on seetõttu väga oodatud. 
14 kogudust, lisaks mitmed kuulutuspunktid moodustavad iseseisva luterliku kiriku Siberis, mis hõlmab territoriaalselt hiigelsuure maa-ala, idast läände jääb umbes 3000 km, mille ligikaudu 2000 luterlast on teenitud 8 vaimuliku ja 5 diakoni poolt, kes vaimulikult alluvad Novosibirskis resideerivale piiskop Vsevolod Lõtkinile, Novosibirskis asub ka peakirik.
Iseseisev Siberi kirik on välja kasvanud EELKst. Iseseisvumine toimus 2004. aastal ning uue kiriku peaks pühitseti 2007. aastal Tallinna piiskoplikus toomkirikus Vsevolod Lõtkin, kes aastal 2003 oli EELK poolt Siberi kogudustest moodustunud praostkonna praostiks kinnitatud.
Eesti Kirik