Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonitöö hea eeskuju

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kiriku esindaja ütles peaassambleel, et kui räägime Norra Misjoniseltsist, siis räägime Norra kirikust. Kirik ja misjon on Norras sihipärases lähedases koostöös.Kohtumised Norras: Leevi Reinaru (vasakult), Kjersti Norheim koos Selmaga ja Kjersti koguduse pastor Oslost. Foto: erakoguNorra Misjoniselts on 165aastane. Selle alusepanijaiks olid vennastekoguduse vennad. Kohe alguses rajati misjonikool Stavangeri, et misjonitöö tegijaid ette valmistada. Praeguseks on seal õpilasi eri riikidest.
Misjonitööd tehakse Lõuna-Aafrikas, Madagaskaril, Kamerunis, Egiptuses, Hiinas, Hongkongis, Taiwanil, Jaapanis, Laoses, Tais, Etioopias, Malis, Brasiilias, Euroopa riikidest Prantsusmaal, Horvaatias, Inglismaal ja Eestis.
Esimest korda on Norra Misjoniselts pannud kokku tegevusplaani ja eelarve sama arutelu materjalina. Tulevikuplaanid, mida arutasime, on kantud põhimõttest, et misjoniselts on oma töö poolest kogu aeg liikvel ja ajas muutuv.
Esimest korda olid kõik Norra Misjoniseltsi partnerid kokku kutsutud peaassamblee koosolekule. Peaassamblee, mis on misjoniseltsi kõrgeim juhtorgan, koguneb iga kolme aasta järel. Misjoniselts määratleb ennast iseseisva organisatsioonina Norra luterlikus kirikus misjonitöö tegemiseks. Seltsi moodustavad maapiirkondades tegutsevad rühmad ja üksikisikud.
Partneritele anti edasi sõnum, et nende hääl on oluline edaspidise misjonitöö planeerimiseks. Selle märgiks oli ka partnerriikide esindajate, kelleks olid kiriku- ja misjonijuhid, õigus hääletada. Päevakorras oli järgmise kolme aasta, 2009–2011 tegevusplaan ja eelarve, tehti parandusi misjoniseltsi põhikirjas, esitati seisukohti käesoleval ajal aktuaalse teema kohta.
Meie jaoks on Norra misjonitöö teinud tuntuks Bård ja Kjersti Norheim, kes olid selle misjoniseltsi töötajatena kolm aastat Tallinna Jaani kirikus noortetööd edendamas. Koostööd tehakse ka LNÜga. Kohtusin misjonijuhtidega, kellega arutasime koostöö arendamise võimalusi EELK Misjonikeskusega.
Seminaris arutati teemat, kuidas jagada kristlust, usku inimeselt inimesele. Huvitav oli kuulata partnerite näiteid. Saime tuttavaks ka ühe uue kogudusega, mis on rajatud Stavangeris. Norra Misjoniseltsil on uute koguduste rajamises häid kogemusi, mida ollakse valmis jagama ka oma partneritega.
Koosolekul öeldi: «Me tahame teada, kuidas organisatsioonina paremini kasutada oma vahendeid, et eesmärke saavutada.»
Leevi Reinaru,
Misjonikeskuse juhataja