Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjonärid taas Omskis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Altaris Mika Tuovinen, Jaak Aus, Kirsti Malmi ja Saima Sellak-Martinson. Hannu ja Lilianniga põlvitamas ka tütred Hanna ja Miriam. Foto: Anu Väliaho

Pühapäeval, 10. augustil õnnistati järgmisele tööperioodile Omskisse misjonärid Liliann ja Hannu Keskinen koos tütarde Hanna ja Miria­miga.
Põltsamaalt pärit Lilianni ja soomlase Hannu ühe tugikoguduse, Tallinna Kaarli jumalateenistusel asetasid misjonäripere peale käed koguduse õpetaja Jaak Aus ja misjonisekretär diakon Saima Sellak-Martinson, EELK Misjonikeskuse juhataja Mika Tuovinen ning peasekretär Kirsti Malmi.
Keskinenid töötavad Oms­kis alates 2003. aastast Inge­ri kiriku töötegijatena. Kirik asutati omal ajal soome-ugri rahvaste vaimulikuks teenimiseks. Omski ümbruses elab küllalt neid, kelle esivanemad on pärit Soomest või Eestist. Jaak Aus märkis minejate rahvusi kui ühenduslüli, mille kaudu saavad misjonärid kohalikega kergemini usaldava kontakti, et neid Jumala juurde juhatada.
Paraku paistab, et misjonärid saavad kohapeal teenida veel vaid paar kuud. Rohkem ei võimalda kehtivad tööload, aga uute saamine on suure küsimärgi all. Misjonäride peamine toetaja ja läkitaja Soome Rahvamisjon ongi otsustanud, et kui Venemaa uksed jäävad võõrsilt tulnud spetsialistidele suletuks, siis jätkavad Keskinenid teenimist Eestis.
Kus ja kuidas peaksid Omskis laste- ja noortetööd teinud Liliann ja diakooniatöös osa­lenud Hannu Eestis jätkama, on vara öelda. Hannu südames on küll juba mõnda aega mure venekeelse elanikkonna pärast Eestis, kellega oleks soomlasel tema arvates lihtsam töötada, sest nende rahvaste suhted pole ajalooliselt nii keerulised kui eestlaste ja venelaste vahel.
Sügisel minnakse aga kõigepealt Omskisse. Kust võtab kahe väikese lapsega pere selleks tarmukuse? Mika Tuovinen tuletas jutluses meelde julgeks kristlaseks olemise alust: elu lähedases osaduses Jumalaga. Ristiusu sõnum pole selline: püüa kõvasti, tee oma parim ning viimselpäeval vaatame, kas sellest piisab. Ristiusu sõnum on, et Jeesus Kristus on juba kõik inimese eest teinud ja inimesel tuleb ainult vastu võtta Jumala õnnistused.
Ei pea minema väsinult kogudusest ära, vaid saab tulla sellisena, nagu oled – patuse­na, nõrkenuna, läbikukkunu­na –, Kristuse juurde, kes puhastab patust ja annab uut elujõudu.
Pärast jumalateenistust toimus kogudusemajas koosistumine, kus sooviti minejatele veel kord Jumala õnnistust teadmises, et tööd on igal pool, nii Omskis kui Eestis, ning küll Jumal teab, mis on hea.
Piret Riim