Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Misjon ja sotsiaaltöö käivad käsikäes

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Magusaga kauplevad Pia ja Vilja Ruotsala.  Kaisa KirikalEt hoolimine ja hea sõna on inimestele vajalik, leidis tunnistust enne jõule Tallinna Peeteli koguduses toimunud misjonikohvikus ja laadal.
Kuigi misjonikeskuse korraldatavatel misjonikohviku üritustel keskendutakse põhiliselt välismisjonile, siis jõulukohvikus mõeldi sisemisjonile ja pöörati tähelepanu heategevusele, selgitas ürituse ideed keskuse projektisekretär Kirsti Malmi.
Suurepäraselt sobis misjonikohviku paigana annetuste toel ehitatud Peeteli kirik, mille pühitsemise 72. aastapäeva tähistas sotsiaaltööle keskendunud kogudus just 4. advendipühapäeval.
Külalisi võttis vastu koguduse diakon Toivo Treiblut. Saabujaid jätkus nii oma tegevust tutvustama, laadale kauplema kui ka uudistama.
Kirsti Malmi rõõmustaski selle üle, et tuldud oli Tallinna eri kirikutest ja kristlikest organisatsioonidest. «Palju oli neid inimesi, kes polnud varem Peeteli kirikus käinud,» ütles korraldaja rollis olnud Kirsti Malmi.
Palvust pidas kohvikulistele Anja Henderson Päästearmeest, julgustust oma usku järgida jagas Oleviste koguduse noortejuht Taaniel Vardja, muusikaga rõõmustasid koguduse muusikud.
Kuigi kütteta kirikusaalis oli külm, jagus hubasust küllaga. Tunnistust hoolimisest andis ringkäik koguduse sotsiaalkeskuse ruumidesse, selgitusi aastatepikkusest tööst jagas direktor Mati Sinisaar.
«Misjonikeskuse töö annab kõigile tuge ise teistele inimestele Jumalast rääkida. Taolised kokkusaamised kinnitavad, et meil tegutsevad ristikirikud ei konkureeri omavahel, vaid kuulutavad sama sõnumit,» ütleb Treiblut.
Rita Puidet