Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Millele keskendute oma töödes ja tegemistes sel sügisperioodil?

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kalle Gaston,
Karksi ja Halliste koguduse õpetaja:
Minu elus on praegu periood, mil keskendun uue kodu rajamisele. Hetkel on mulle väga oluline uute akende ja veetrassi paigaldamine. Et raha kokkuhoid on seoses kodulaenu ja palgamuutustega senisest aktuaalsem, siis õpin järjest uusi ameteid, näiteks klaasi lõikama, torutöid tegema.
Ka lapsed on väikesed – tütar kaheaastane ja poeg aastane –, emal on nendega raske üksi toime tulla ja pean ka teda aitama. Nii on sel sügisel.

Lembit Tamm­­sa­lu,
Karu­se ja Hanila koguduse õpetaja:
Karu­se kogu­dusest rääkides peab mär­kima, et sügise-talve perioodil kirikuskäijate arv väheneb, sest külm ja talvised tegevused hoiavad inimesi rohkem toas, suvitajate ja suvekodus olijate arv siin maanurgas tõmbub kokku. Jäävad need, kes ikka ja alati on käinud. Peab mõtlema sellele, mis tooks rahvast rohkem kirikusse, kuidas ja millised töövormid võiksid siin aidata.
Senine elu on näidanud, et pikemalt kavandatud ja välja kuulutatud tähtpäevad toovad ka rohkem rahvast kohale ja siis on tulijaiks enamasti kohalikud inimesed. Peame oskama kirikukalendrit siduda kohalikule kandile oluliste tähtpäevadega. Sellega praegu mõttes ja ka praktiliselt tegelemegi.

Urmo Saks,
Mu­hu ja Pöide koguduse õpetaja:
Tege­vuste poolelt on praegu tähtsaim abihoone põlenguga seotud mured, aga kui seda mitte arvesse võtta, peaks üldjoontes eluga rahul olema ja polegi põhjust kurta. Valmistume sügis-talviseks hooajaks, mis tähendab, et rõhuasetused liiguvad turistide vastuvõtult koguduse sisemisele kasvamisele. See omakorda tähendab sihipärast igapäevatööd, mis võib-olla paistab välja alles pikema aja möödudes.
EK