Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Metropoliit on kogu pika elu Jumalat teenimas olnud

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Homme saab 90aastaseks Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) eestseisja, Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius.

Auväärse kirikujuhi juubeli tähistamiseks esitletakse täna kell 14 Tallinnas Vene Kultuurikeskuses (Mere pst 5) filmi «Terve elu pikkune tee Jumala juurde» ja raamatut «Metropoliit Korneliuse läkitused ja jutlused». Kell 18 on Neeva vaga õigeusulise suurvürsti Aleksandri peakirikus jumalateenistus ja sünnipäeva hommikul kell üheksa peetakse samas tänupalveteenistus.
Metropoliit Kornelius (ilmaliku nimega Vjatšeslav Vassiljevitš Jakobs) on sündinud 19. juunil 1924 Tallinnas ja ta on viiendat põlve Tallinna elanik.
Aastatel 1960–1990 teenis ta preestrina Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudust. Järgneval kahel aastal oli Tallinna ja Eesti piiskop, kuni aastani 1995 oli tema tiitel Tallinna ja kogu Eesti piiskop, aastani 2000 peapiiskop ja viimased 14 aastat metropoliit.
Kirikupeana teenib metropoliit Kornelius Neeva Aleksandri katedraali kogudust Toompeal, ent ta külastab sageli ka teisi kogudusi kogu Eestis. Mitu korda aastas, eriti tähtsamatel pühadel, viibib metropoliit Kuremäe kloostris, seal armastab ta ka suviti puhata.
MPEÕK on ehitanud uued kirikud Maardusse, Loksale, Sillamäele, Narva ja Paldiskisse. Ent tähelepanuväärseim on kindlasti Tallinna Jumalaema Kiirestikuulja ikooni kirik Lasnamäel, mis valminud ajal, kui metropoliit Kornelius kirikut juhtis.
Eesti Kirikute Nõukogu üks asutajaliikmeist on ka MPEÕK ja kirikujuhina osaleb metropoliit vaatamata kõrgele eale ikka aeg-ajalt ka nõukogu töökoosolekutel. Ta peab väga vajalikuks EKNi kaudu riigilt kirikutele jagatavat raha ja loodab, et usundiõpetuse teema päevakorrast ei kao ning see aine ükskord ka koolidesse jõuab.
EKNi raames tehakse koostööd ka EELKga ja metropoliit on hinnanud seda jätkuvalt heaks. «Meie läbisaamine on alati hea olnud, oleme ikka sõbralikult kõiki asju arutanud. Loodan, et see nii ka jääb.»
Tiiu Pikkur