Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Menukaim mikrokraadiprogramm tuli usuteaduskonnast

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


Sellise reklaamiga kutsus usuteaduskond mikrokraadiprogrammi „Usundid kultuuri- ja mõtteloos“.     Usuteaduskonna koduleht

Tartu ülikool pakub täiendusõppehuvilistele teist aastat tasulisi mikrokraadiprogramme. 39 programmi hulgas osutus kõige populaarsemaks „Usundid kultuuri- ja mõtteloos“.

TÜ elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on mikrokraadiprogrammid uus haridustoode: „Eelmisel aastal pakkusime esmakordselt huvilistele 20 programmi, sel aastal sügissemestril 39 programmi. Kui eelmisel aastal olid kõige menukamad loodus- ja täppisteaduste mikroprogrammid, siis sel aastal on humanitaarvaldkonnal väga hästi läinud ning usuteaduskonna programm oli ülikooli kõige populaarsem selle aasta vastuvõtus.“

Usuteaduskond osaleb esimest korda mikrokraadiprogrammis. „See, et inimesed selle programmi vastu nii suurt huvi tunnevad, näitab, et religiooniga seotud teemad on aktuaalsed. See on väga positiivne,“ ütles Eesti Kirikule programmijuht dr Kaido Soom. Menukaima mikrokraadiprogrammi maht on 12 ainepunkti, see kestab kaks semestrit ja maksab 600 eurot. Õppetöö toimub veebi vahendusel ja läbitakse järgmised kursused: „Maailma usundid“, „Religioon õhtumaises kultuuris“, „Religioon Eestis: tänapäev ja ajalugu“ ja „Religioonifenomenoloogia“. Õpetavad dr Ain Riistan ja dr Erki Lind.

Lisaks usundite programmile, millele registreerus 29 huvilist, pälvisid menu Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli ja Eesti kunstiakadeemia koostöös valminud mikrokraadiprogramm „Baltisaksa kultuuripärand“, ka „Muuseumid ja tulevikupärand“, „Keeletoimetamine“ ja „Haldusõigus praktikutele“. Kõikidele programmidele registreerus kokku üle 300 huvilise. Usuteaduskonna teise mikrokraadiprogrammi „Islam täna: kultuurist konfliktideni“ vastu oli huvi väiksem, ent programm siiski avaneb.

Mikrokraadiprogramm on tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppeainete baasil. See loob võimaluse omandada lisaeriala või erialased pädevused mõnes kitsamas valdkonnas. Arvestatud on täiskasvanud õppijale sobiva õppemahu ja -tempoga, kestab üldjuhul üks või kaks semestrit. Mikrokraadiprogrammis osalejad õpivad koos üliõpilastega, õppetöö toimub töötavale inimesele sobivalt sessioon- või veebiõppena. Õppimine on tasuline. 

Programmi läbinul on edaspidi soovi korral võimalik jätkata õppimist tasemeõppekava alusel ja jõuda kõrghariduse või kraadi omandamiseni. Programmi läbinu saab Tartu ülikooli täiendusõppe tunnistuse. Mikrokraadiprogramme pakuvad ka teised ülikoolid.

Kätlin Liimets