Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meeldejääv reis Petserisse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tiia Tenno (vasakult), Toomas Russak, Hille Poroson, Elmet Vaaks, Gustav Poroson, Elena Kichkina, Katre Kõiva ja Juri Strekalovski.  Foto: Hille Poroson

1. mail esinesime Petseri kirikus kontserdiga. Ettekandele tulid teosed oreliduole, samuti aariad Katre Kõiva ja kitarrimuusika Gustav Porosoni esituses.
Kontsert sai teoks tänu uskumatu energia ja teotahtega Elmet Vaaksile, kes juba mitu aastat on organiseerinud kontserte Petseri kirikus. Seal on esinenud mitmed Eesti kirikumuusikud ja kollektiivid, näiteks Jaani koguduse lasteansambel ja Nõo koguduse meesansambel.
Ka meie võtsime kutse esinema sõita suure rõõmuga vastu. Eestimaa kirikutes oleme oreliduoga kontserte andnud, aga võimalus mängida Petseris oli väga eriline. Koos laulja Katre Kõivaga valmistasime ette kontsertprogrammi.
Reis oli kahepäevane. Sõitma hakkasime 30. aprilli varahommikul Tallinnast ja lõunaks jõudsimegi Petserisse. meid tervitas Petseri rajooni kultuuriosakonna juhataja Elena Kichkina. Esimesel päeval tegime veel pikalt proovi, mille käigus tutvusime ka vendade Kriisade oreliga. Teisel päeval jõudsime käia kloostris ja jalutada Petseri linnas.
Kontserdile tuli rohkelt publikut. Samuti olid kohal ajakirjanikud nii ajalehtedest kui televisioonist. Rõõmustasime väga, et kontserdil laulis ka Pihkva kultuurikolledži õppejõud Juri Strekalovski, kes esitas J. S. Bachi loomingut. Temaga koos musitseerimine oli äärmiselt huvitav. Publiku vastuvõtt oli väga soe, meid tänati rohkete lillede ja tugeva aplausiga.
Tervet reisiseltskonda liitsid ühised söömised restoranis Liilia. Tutvudes ja vesteldes vastuvõtjate ja kohalike elanikega, veendusime järjekordselt vene rahva südamlikkuses ja avatud suhtlemises. Sellised kontaktid kahe rahva vahel suurendavad meie vastastikust mõistmist ja muudavad meid lähedasemaks.
Oleme väga õnnelikud, et meile selline võimalus pakuti. Tahaksime tänada meie vastuvõtjaid ja eriti Elmet Vaaksi, tänu kelle katkematule tööle on Petseri koguduse ja Eesti muusikute vahelised kontaktid tekkinud ja süvenenud.
Hille Poroson
Tiia Tenno