Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Meedialiit kuulutab välja parimad kajastajad

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /


Aasta ajakirjaniku nominent Bianca Mikovitš Vatikanis. Erakogu.

Homme, 17. veebruaril kuulutab Eesti Meediaettevõtete Liit pressipeo pidulikul tseremoonial välja 2021. aasta ajakirjandusauhinnad. 

Meedialiidu aasta ajakirjanik valitakse kõigi kategooriate (uudis, olemuslugu, arvamus, multimeedia, podcast) nominentide hulgast. 

Parima olemusloo nominendiks on teiste hulgas Eesti Päevalehe ja Levila ühistööna valminud kiriku ühiskondlikku ja poliitilist mõju uurinud sari „Usu võim“, mille autorid on Eero Epner, Mari Mets, Oliver Kund, Holger Roonemaa, Martin Laine, Riin Aljas, Georgi Abolõmov ja Janno Zõbin ja mis ühiskonnas laiemalt, aga ka kirikuringkondades päris elavat vastukaja tekitas.

Aasta ajakirjanik 2021 saab preemiaks 5000 eurot, kullatud sule ja diplomi. Nominentide hulgas on ka Eesti Kiriku toimetuse kolleegiumi liige, Maalehe ajakirjanik Bianca Mikovitš. 

„Maalehe ja Eesti Ekspressi artiklisari korralagedusest jäätmete sorteerimisel kandideerib tänavu Rootsi meediakontserni Bonnieri preemiale. Maalehes tegime seda lugu kolmeliikmelise meeskonnaga. Miks mind välja valiti, ei tea, aga see oli suur ja igati meeldiv üllatus,“ kommenteerib Eesti Kirikule Mikovitš, lisades: „Olen seda usku, et ajakirjandus püsib korralikul reporteritööl. Selleks, et tuua lugejateni objektiivne pilt, tuleb minna sinna, kus asjad päriselt toimuvad.“ 

Tema sõnul avanevad inimesed paremini oma loomulikus keskkonnas, mitte ekraani vahendusel ning seetõttu püüab ta ka nüüdsel keerulisel ajal allikatega isiklikult kohtudes suhelda ja silmast silma vestelda. Oma uuematest töödest nimetab ta pooleliolevat projekti: „Seda rahastab SA Oivaline Ajakirjandus. Toome peagi huvilisteni sissevaate Vatikani raamatukogust ning sealsetest salaarhiividest. Video montaaž on lõpusirgel ning ilmumas on mitmeid artikleid, mis seda salapärast maailma lugejatele avavad.“

Liina Raudvassar