Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Mälestuspalvusega austati hukkunute hauarahu

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Estonia mälestuseks püstitatud paljude mälestusmärkide seas on Saaremaal Ninase poolsaarel kivi, millele on graveeritud read „Olgu koit teile küünlatuleks, õhtulambiks ehajoon. Olgu vaikne meremühin unelauluks igavesti“. Liina Raudvassar

Seoses ulatuslike uurimistööde algusega toimus 9. juulil reisiparvlaeva Estonia vraki asupaigal merel mälestuspalvus.

Mälestuspalvust juhatas piiskop Tiit Salumäe, kaasa teenisid Rootsist emeriitpiiskop Tuulikki Koivunen Bylund, Soomest emeriitpiiskop Kaarlo Kalliala ja õpetaja Eija Kalliala ning Lätist piiskop Einars Alpe

Piiskop Salumäe luges ette peapiiskop Urmas Viilma pöördumise, milles kirikupea meenutas 26. novembril 1994. aastal laeva hukkumiskohal toimunud palve- ja õnnistamisjumalateenistust, kui toonane peapiiskop Jaan Kiivit pühitses Estonia hukkumispaiga hauapaigaks. „Sellest ajast käsitatakse Estonia laevavraki asukohta ja selle lähiümbrust merepõhjas hauapaigana, kus juba üle veerand sajandi lebab koos uppunud laevaga ka sadu reisijaid ja meeskonnaliikmeid,“ kirjutas peapiiskop Viilma oma päevakohases pöördumises, lisades, et selle paiga hauarahu kaitseb 1995. aasta veebruaris sõlmitud riikidevaheline kokkulepe.

„See palvus on armastusavaldus kõigile, kelle teekond jäi 28. septembril 1994. aastal pooleli. Nad ei jõudnud kunagi sinna, kuhu olid teel … Kuid me usume, et nad jõudsid koju – igavesse koju,“ kirjutas peapiiskop Viilma tekstis, mis loeti mälestusteenistusel ette.

Nelja riigi vaimulikud palusid 9. juuli teenistusel laevahuku läbi lahkunutele Jumala rahu ja igavest õndsust ning soovisid uurimistöödele õnnestumist.

Eesti Kirik