Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maavanemaga ühisel nõul viinakuradi vastu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Rapla maavanem Tiit Leier kutsus maakonna koguduste juhid tavapärasele kevadisele kokkusaamisele, kus kõneldi olulistel teemadel.

Möödunud esmaspäeval Märjamaal toimunud maakonna koguduste päeval sai ühe ettekandjana sõna pühakodade programmi koordinaator Sille Sombri muinsuskaitseametist. Loomulikult oli teemaks see, mis alusel ja mis tingimustel on kogudustel õigus alanud programmist toetust taotleda.
Ettekandja tegi ülevaate programmi möödunud kümneaastasest etapist ja töödest, mis puudutasid just Rapla maakonda. Kahjuks on Eestis palju avariilisi kirikuid ja pühakojad lagunevad kiiremini, kui neid remontida suudetakse, tunnistas Sille Sombri. Kohaliku koguduse õpetaja Illimar Toometki ütleb, et tema jaoks on tulevik ebaselge – mis saab tegelikult siis, kui Märjamaa kiriku eterniitkatus vett läbi jooksma hakkab?
Rohkem huvi pakkus osalistele alkoholi tarbimise vastu suunatud teemaplokk ja Eesti Karskusliidu juhi Lauri Beekmanni ettekanne. Vigala koguduse õpetaja Kristiina Jõgi ütleb, et hästi oluline on endale teadvustada, et alkohol on ka väga väikeses koguses inimese tervisele kahjulik.
Alkohol ei mõju laastavalt mitte ainult selle tarbijale, vaid ka tema perekonnale ja kogu ühiskonnale tervikuna. Kuna kokkusaamisele oli kõnelema kutsutud endine alkohoolik ja narkomaan, ei jätnud teema kedagi ükskõikseks. Kõneldi tervise edendamisest ja koguduste ning omavalitsuste võimalikust koostööst võitluses alkoholismiga.
Kristiina Jõgi kinnitab, et vaimulikel on kõnealuses pikas protsessis oma mõju, kasvõi selles, kuidas peielaudu korraldatakse. Tema tähelepanekul pruugitakse välismaal sõpruskogudustes koosviibimistel alkoholi ja seda ei tohiks kuidagi eeskujuks võtta.
Rita Puidet