Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Maarjamaa juubeliaasta pakub palju huvitavat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tuuliki Jürjo võib rõõmustada – arvukad suvekontserdid möödusid edukalt. Tiiu Pikkur

Kestab juubeliaasta «Kaheksa sajandit Maarjamaad». 25. augustil toimunud juubeliürituste koostöökogu nõupidamisel tehti kokkuvõte suvistest sündmustest ja vaadati üle eesseisvad tegemised. Nõupidamist juhatasid emeriitpeapiiskop Andres Põder ja piiskop Tiit Salumäe.

Suvistest sündmustest oli tähtsaim EELK kirikupäev ja laulupidu «Maarjamaa – Isa maa», mis Tartu laululava tuhandete lauljatega täitis ja Tartu linnas mitmete teiste üritustega silma torkas. Ent muusikat tehti suvel mitmel pool veelgi. EELK Kirikumuusika Liidu juhatuse esimehe Tuuliki Jürjo sõnul toimus kolme suvekuu jooksul 28 kontserti Eesti eri kirikutes.
Kontserdisari «Mu hing laulab kiitust» leidis kuulajatelt väga head vastukaja. Uus kontserdisari on tulemas: 8.–21. septembrini toimub VIII Maarjamaa laulude festival, mille lõppkontserdil 21. novembril kell 17 Tallinna Jaani kirikus on Maarjamaa laulude noodi esitlus.
Eestis on mitmeid Maarja-nimelisi pühakodasid. Nendega tutvumisel on abiks palverännaku pass, kust leiab Maarja-nimeliste kirikute lühitutvustused ning õigeusu, katoliku ja evangeelse traditsiooni palved.
Passi koostas Ingmar Kurg, väljaandja on MTÜ Maarjamaa Palveränd.
Maarjamaa Haridusselts on välja andnud kaks trükist: raamatud roosipärja palve tutvustamiseks ja jõulusõimedest. Raamatute toimetaja on Tiina Veismann ja need on saadaval tasuta.
Üks tore üritus saab teoks 8. septembril, kui kell 10 alustavad Tallinna toomkirikust ühist palverännakut Pirita kloostrisse kristlike koolide õpilased ja õpetajad.
Maarjamaa Rist saab 20aastaseks. Vabariigi president annetab seda Eesti kõrgeima tunnustusena riigivisiitidel. Heraldik Priit Herodese meenutusi teenetemärgi sünniloost ja tähendusest saab lugeda Vabariigi Presidendi kantselei kodulehelt.
Maarjamaa teema-aasta laualipp ja rinnamärk (kujundanud Priit Herodes) on kindlasti juba paljudel. Neid ja Maarja kirikute kaarti tellitakse veel juurde, et kõik, kes soovivad, need ka endale saaksid.
Pühapäeval, 6. septembril kell 12 toimub Pühade Apostlite Peetruse ja Pauluse katedraalis Tallinnas Maarjamaa 800. aastapäeva püha missa, kus piiskop Philippe Jourdan koos Riia peapiiskopi Zbignievs Stankevi­csiga uuendavad Maarjamaa pühendamist Jumala Emale vastavalt roomakatoliku kiriku traditsioonile.
Maarjamaa juubeliaasta kestab 31. detsembrini 2015.
Tiiu Pikkur