Maailm on üks

/ autor: Sirje Semm / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Lilleküla staadionil: lipukandjad toovad maakondade ja valdade lipud ristile. 
Sirje Semm

Laupäeval palvetati Tallinnas Lilleküla staadionil Eesti pärast.

Terve nädala väldanud ürituste, sündmuste ja kohtumiste poolest rikas misjoninädal «Heartbeat Tallinn» kulmineerus Kristuspäevaga tuhandeid inimesi mahutaval staadionil. Nagu suurüritustele tavaks, peeti staadioni kõrval ka messi, kus kristlikud organisatsioonid end esitlesid.

Et kõik võiksid pöörduda
Silmatorkav oli metodisti kiriku Saksamaalt saabunud misjonibuss, kus agaralt tegutsesid noored. Merlin Metsla sõnas, et nad on koos Brasiiliast tulnud noortega juba viiendat aastat korraldamas üle Eesti misjonipäevi, mis seekord ühitati Kristuspäevaga.
Ülipalav suveilm oli korraldajate hinnangul toonud palvepäevale kokku ligi 5000 inimest pea kõigist Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikuist ja kogu Eestimaalt, isegi kaugest Kagu-Eestist Oravalt.
Üritusele kaasatud kaitseväelased olid staadionil lipuhoidjad. Kohal olid kõik maakonnalipud ja paljude valdade lipud, mis staadioniplatsil ristikujuliselt paika pandi, sümboliseerides Jeesuse Kristuse ohvrit, kui ta suri meie pattude eest. Ühtlasi oli see märgiks kristlaste ühtsusest ning pühendumisest Kristuse nime kõrgeks tõstmisele Eestimaal.
Laulsid ürituseks kokku kutsutud ligi 500-liikmeline ühendkoor, Orthodox Singers, Vox Clamantis ja Tõnis Mägi, rahvatantsurühmad joonistasid platsile Eesti lipu. Lapsed said kõrvalasuval harjutusväljakul osa sisutihedast programmist, mis kandis ühist nimetust S.O.S (Sul on sõber).
Oikumeenilisel tänu- ja palveteenistusel, kus osalesid kirikute juhid, tõid tervitusi Kristuspäeva idee kandja Hanspeter Nüesch Šveitsist ja Harju maavanem Ülle Rajasalu. Isikliku tunnistuse andis riigikogu liige Lauri Luik. Jutlustas assessor Joel Luhamets.
Videotervituses pöördus rahva poole Arvo Pärt, kes pani mõtlema maailma üks olemisest: kui kusagil keegi kannatab, siis kannatame kõik, kuigi me ei pruugi seda kohe tunda.
Metropoliit Stefanuse palve ajal hakkas staadioni kohal tiirutama helikopter. Uskusin sealt kohe allapudenevaid lendlehti saada, aga helikopter puistas kõrvalväljakul välja hoopis perekond Sõnajala.
 
Mingem koos Kristusega
Vägev palve kostis tribüünidelt, kui kohalolijad koos kirikujuhtidega kaasa palvetasid Eesti maa, valitsuse, juhtide, koguduste, erinevate rahvuste, perekonna, aga ka teiste riikide pärast ning andsid tänu Jumalale vabaduspõlve eest.
Pärast EKNi presidendi piiskop Einar Soone õnnistussõnu kõlas ühislauluna «Õnnista ja hoia». Agape Eesti direktor Herman Jürgens soovis, et ka kõigil järgnevatel päevadel hoitaks Eestimaad oma palvekätel.
Õhtul kell 9 alanud kontsert tõi taas inimesed staadionile galaõhtule «Believe», kus vaatamata Susan Boyle’i tervislikel põhjustel eemalejäämisele esinesid täiega Israel Houghton koos oma taustajõududega, Rebecca Kontus ning Tõnis Mägi.
Sõnaga teenisid praost Jaan Tammsalu ning evangelist Josh McDowell USAst. Viimase eluloost pajatava raamatu «Vankumatu» said kaasa kõik pärast võimsat ilutulestikku kontserdilt lahkunud kuulajad.
Leevi Reinaru, korraldustoimkonna aseesimees, hindas kõrgelt suurejoonelise massiürituse korraldamise põhiraskust kandnud noorte Lehari Kausteli ja Herman Jürgensi ning nende meeskonna julgust ja tegutsemistahet.
«Eesti kontekstis erakordselt laiahaardelisel misjoniüritusel võtsid vastutust noored inimesed. Kogemus julgustab paljusid noori ise kristlastena eeskuju andvalt elama. Valitses hea õhkkond, mis oli inimesi kandev ja innustav,» ütles Leevi Reinaru ja lisas, et oleme täitnud oma kohust: pöördunud Jumala poole, tänanud teda vabaduse eest ja palunud Eesti pärast.
Misjoninädal «Heartbeat Tallinn» ja Kristuspäev oli Agape Euroopa projekt, mida aitas ellu viia Agape Eesti koostöös EKNi, Eesti Evangeelse Alliansi ja meie kiriku misjonikeskusega.
Ürituse raames jagati Jumala armastust nii sõna kui teoga, ületades poliitilisi, kultuurilisi ja kirikutevahelisi piire. Kohal oli korraldajate sõnul ka 1500 väliskülalist.
Agape Eesti on 1993. aastal tegevust alustanud kristlik organisatsioon, mis on osa ülemaailmsest misjoniorganisatsioonist Campus Crusade for Christ International.
Sirje Semm

Heartbeat Tallinn
Toimus 24.–29. juulini
Peasündmus Kristuspäev 28. juulil Lilleküla staadionil
Sündmused: «Valguse öö», illusionistide Kole’ide ja kõhurääkija David Pendeltoni esinemine, teematelk «Paarisuhte rännak», perepäev, laste- ja noorteprogramm, tänavakunsti festival jm