Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lunastust oodates

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!
Lk 21:28
Esimese advendiaja nädala mõtted kulgesid õigluse teemal. Kuidas saame oma südame puhtaks ülekohtu tegudest, et võiksime õiglast kuningat vastu võtta. Seesama õiglane kuningas Issand Jeesus Kristus puhastab meie südame. Ta on õiglane kuningas ja ta on ka aitaja.
Teiseks advendiaja nädalaks kuulutatakse meile taas: «Teie lunastus läheneb!» Seekord kostab see rõõmusõnum Jeesuse enda suust.
Meile antakse juhis, kuidas tema tulekuks valmistuda. Juhiseid tema tuleku ootamiseks antakse mujalgi pühakirjas. Näiteks Ristija Johannes hüüab: «Valmistage teed Issandale, tehke sirgeks Tema teerajad.» Seekord: «Tõstke oma pea ja vaadake üles…»
Eestlaste kohta öeldakse, et meie inimesed on depressioonis, vaevatud elatise hankimisest. Stressi lisavad pidev hinnatõus ja madalad sissetulekud, muudatused ja uued korraldused (näiteks elektrisüsteemi kontrollimise kohta) jne. Siis veel perekonnamured: palju konflikte, andestamatust, tuima ükskõiksust, hoolimatust üksteise suhtes. Eesti inimesed moodustavad sellise kössi tõmbunud halli massi, kes käib pilk kogu aeg maas.
Nii ei taheta oma erksat isikupära lasta välja paista. Ka usulistes vaadetes ei julgeta erineda. Ei julgeta olla järsult ateistlik. Samas ollakse valvel, et mingil juhul usk ei pääseks südames maad võtma. Meie inimeste stampväljend on: «Eks üks kõrgem võim on olemas», aga usku Jumalasse ei tunnistata.
Aga meile hüütakse: «Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!»
Advendiaeg on jõulude ootamise aeg. Aga me ei oota nüüd enam Jeesus-lapse sündi jõulusõimes. Me mõtleme nüüd juba Tema tulekule aukuningana. Me ootame lunastust kui Issanda suure päästmistöö lõpptulemust.
Luuka 21. peatükk kõneleb Jeesuse raskusist ja kannatusist, mida kristlastel tuleb maailmas taluda, ja lisab siis: «Teie lunastus läheneb!» Läheneb aeg, mil kannatused, valu ja vaev mööduvad lõplikult, ei tule enam tagasi. On vaid rõõm, rahu ja õndsus. Seepärast, murelikud ja vaevatud, tõstke pea ja tundke rõõmu, sest teie lunastus läheneb.
Teilegi, kes varjute selle halli massi hulka, häbenete teistest erineda ja olla usklikud, hüüab Jeesus: «Tõstke oma pea…» Ka teile läheneb lunastus, aga te peate selle vastu võtma. See toob uut värskust ja erksust teiegi ellu. Lunastus toob teile uue elu, igavese elu. See toob valguse teie ellu.
Teile, kes olete kangestunud tuima ükskõiksusse, hoolimatusse ja andestamatusesse, hüüab Jeesus: «Tõstke oma pea ja vaadake üles…» Ärge vaadake enam noruspäi maha, ärge hoidke enam pilku endas kinni. Vaadake kaugemale ja nähke, mis toimub – lunastus läheneb. See lunastus sulatab meis tuimuse ning äratab südames ligimese – armastust, abivalmidust, üksteisemõistmist.
Kõik vaevatud, ükskõiksed, hoolimatud inimesed – tõstke pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb!
Arvo Lasting