Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lugemist hõimuveljedest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ilmunud on ajakirja Hõimurahvaste aeg uus number.
Eesti Piibliseltsi, Eesti Evangeelse Alliansi evangelismi- ja misjonitoimkonna, EELK Misjonikeskuse ja Rootsi organisatsiooni Ljus i Öster 2005. aasta lõpus algatatud ühisprojekti eesmärk on arendada hõimurahvaste misjoni koostöövõrgustikku.
Ajakirja ülekonfessioonilise toimetuse koosseisus on Jaan Bärenson, Küllike Evartov, Mark Nelson ja Piret Riim.
Käesolev ajakirjanumber on kolmas. Juhtkirjades EEKB Koguduste Liidu presidendilt Meego Remmelilt ning E.E.L.K. peapiiskopilt Andres Taulilt tuletatakse meelde eestlaste vastutust oma hõimuveljede eest.
Allan Kährik mõtiskleb sekulariseerunud eestlase mõttelaadi tabada püüdes, «miks pagana päralt pean ma kristlust vastu võtma?». Eelarvamuste purunemistest Venemaa elu suhtes jutustab Hanna-Kerli Metsala, kes võttis mullu suvel osa reisist komi noorte juurde. Tutvustatakse interneti-projekti Elupuu.org, virtuaalset kohtumispaika, kus hõimurahvad saavad nii vene kui oma emakeeles arutleda oma kultuuri ja eluolu üle, avastada väärtuslikku selles.
Maride Uue Testamendi ilmumise pidustustelt märtsi algul on teinud otsereportaaži Anu Väliaho. Sama teose on saanud hiljuti ka vepsad ning saamas komid. Oma mälestustest Komimaalt jutustab staažikas pastor Päivö Kasekamp, kes leidis sealsetes vangilaagrites Jeesuse.
Mida tähendab osaleda misjonitöös – aru annavad neli väga erinevat Eesti kogudust. Ajakirja keskel on traditsioonilise keelepuu ning tabelina välja toodud uurali keeled ja nende tänapäevane olukord.
Võimalus toetada
Väljaanne saadetakse kõikidesse Eesti kogudustesse ning neile, kes toetavad misjoniprojekti «Hõimurahvaste aeg». Eesti Piibliseltsi arveldusarvetele 221031291214 Hansapangas ning 10220055771015 SEBs saab teha annetusi järgmiste tegevuste heaks: lühiajalised misjonigruppide reisid soomeugrilaste juurde (viitenumber 0039), rahvuslike töötegijate väljaõpe piiblikoolides (viitenumber 0026), Piibli tõlkimine sugulasrahvaste keeltesse (viitenumber 0013) ja misjonäride läkitamine sugulasrahvaste juurde ning diasporaaeestlaste vaimulik teenimine (viitenumber 0042). Ajakirja saamiseks tuleb selgituste lahtrisse lisada oma postiaadress.
Võimalus liituda
Projekti «Hõimurahvaste aeg» raames on praegu käsil soome-ugri teemaliste pühapäevakooli materjalide väljatöötamine ning kogudustele pakutakse võimalust liituda hõimurahvaste partnerlusprogrammiga. Soovijad varustatakse mõne soome-ugri koguduse või evangelismi töögrupi andmetega. Kogudus saab nende eest palvetada, soovi korral arendada vastastikuseid suhteid ja jõudumööda toetada. Täpsema info saamiseks saatke kiri aadressil hoimupartner@misjon.ee või helistage tel 6311 671. Ootame ka kutseid kogudustesse, et jagada ja kuulda soome-ugri misjoni kogemusi.
Piret Riim