Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Loodusjõudude Issand

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tulin reisilt ja märkasin, et köögi lakke oli tekkinud niiskuseplekk. Pärast uurimist selgus, et tormiga oli lumi tuisanud pööningule ja vahepeal sulailmaga läbi lae tilkudes tekitanud sinna pleki.
Teine mure on autoga, sest lund on nii palju, et sõidukit ei saa kuhugi parkida. Võib selgelt tunda, kui sõltuvad oleme ka meie, tänapäeva inimesed, loodusjõududest.
Kuid mis on üks lumesulamisplekk või parkimiskoha puudumine võrreldes sellega, mida peavad üle elama Austraalia inimesed, kes parimal juhul on üleujutuste läbi kaotanud vaid oma eluaseme, halvemal juhul aga ka oma elu!
Meie suur areng pole suutnud midagi teha loodusjõudude vastu. Ja siis, kui tunnetame oma piire, võime mõelda Jumalale, kes on kõikvõimas.
Pühapäevased piiblilugemised kirjeldavad Jeesust loodusjõudude Issandana. Seal, kus meie tunneme, et ei suuda, võime tõsta oma pilgu Jumala poole, kes on kõikvõimas.
Jeesus vaigistas tormi, Ta kõndis vee peal: mitte miski pole Temale võimatu. Meie suur õnn on, et teame Teda ja võime oma elu Issanda kätte usaldada.
Ja võib-olla ongi sel aastal nii tormilised loodusjõud meie jaoks märgiks, et võiksime rohkem Jumalat oma elus usaldada ja Temale loota.
Kaido Soom