Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

LNÜ jätkab uute juhtidega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

11. augustil Mõdrikul toimunud EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse korralisel üldkoosolekul valiti LNÜ uueks esimeheks Kerstin Kask (fotol).ImageMuutus ka juhatuse koosseis, vanast juhatusest jätkavad Jaak Aus, Kristi Sääsk ja Kerstin Kask. Uued liikmed on Meelis Holsting ning Tauno Toompuu. 3. septembrist alustab LNÜ tegevjuhina tööd Eha Kraft ja sekretärina Georg Glaase.

Juhatuse esimehe Kerstin Kase sõnul ei ole LNÜs tegevjuhi ametikohta varem olnud, küll aga on selle moodustamisest räägitud alates LNÜ asutamisest aastal 2003. «Usun, et oleme leidnud pühendunud ja teotahtelise tegevjuhi. Olen neile inimestele südamest tänulik, et nad soostusid järgmisel kolmel aastal oma aega ja jõudu LNÜ juhtimisele pühendama. Loodetavasti on meile nõu ja jõuga abiks ka need eelmise juhatuse liikmed, kes otseselt juhatuse töös enam ei osale. Endine juhatuse esimees Jaan Tammsalu on juba organiseerimas tuleval suvel korraldatavat isade ja poegade laagrit,» lausus Kask.

Jaan Tammsalu nimetab ameti mahapaneku põhjuseks suurt töökoormust: «Sel kevadel valiti mind Tallinna praostkonna praostiks. Mitmendat aastat juhatan kiriku toetusfondi tööd. Jaani kiriku suurremont ja aina aktiivsemaks muutuva suure koguduse peaõpetaja ülesanded nõuavad oma osa. Seda kõike on ühele inimesele enam kui küllalt. Mulle meeldib teha tööd täistuuridel. LNÜ jaoks mul kütust enam vajalikul määral ei jätkunud. Olen kindel, et uuel juhatuse esimehel, kes on aastaid väga aktiivselt osalenud juhatuse töös, ning uutel ja vanadel juhatuse liikmetel on nii energiat kui tarkust LNÜd õigetel rööbastel ilusa kiirusega edasi viia.»

Kerstin Kask kinnitas, et püüab jõudumööda LNÜ tegevust arendada. «Loodan, et aastal 2010, kui toimuvad uue juhatuse valimised, on LNÜ arvestatav kiriklik organisatsioon nii EELKs kui ühiskonnas laiemalt. Loodan, et LNÜ on senisest veelgi enam toeks koguduste laste- ja noortetöö korraldamisel,» oli ta lootusrikas.

LNÜ kui organisatsioon loodi 2003. aasta lõpus EELK Pühapäevakooli Ühenduse ja EELK Noorsootöö Keskuse poolt ning selle missiooniks on arendada ja koordineerida laste- ja noorsootööd kirikus ning olla kogudustele toeks ja abiks selle töö tegemisel.

Merje Mänd