Linn sai sünnipäevaks uuenenud kiriku

Paide kirik taaspühitseti linna 723. sünnipäeval, mõlemat tähtpäeva peeti 1. oktoobril suure pidu­likkusega.

Mitu head aega on Paide linnavalitsus ja kogudus teinud head koostööd ja märgiks, et need ei ole ainult ilusad sõnad, vaid head teod, on möödunud kolmapäeval peetud suurüritus.
Tööpäev lõppenud, kogunes kirik rahvast täis, et pärast umbes kaheksa aastat kestnud remonti saada osa pühakoja taaspühitsemisest ja tähistada 1291. aastal linna õigused saanud Paide sünnipäeva.
Pidulikus protsessioonis kandis kirikusse altariristi kohalik õpetaja Algur Kaerma, altaripiibli praost Teet Hanschmidt. Käes küünal, sammusid vaimulike seas koguduse juhatuse liige ja kohaliku gümnaasiumi direktor Vello Talviste, samuti SA KEKi Ehitus projektijuht Väino Jürgen. Teiste seas muidugi täies ametiriietuses peapiiskop Andres Põder, kes pidas ka pühitsuskõne.
Sünnipäevakõne oli linnapealt ja selles avaldas Priit Värk optimismi tulevikuks, sest Paide pakub inimestele turvalist elukeskkonda, head elamis- ja töökohta.
Ta jagas tunnustust tublidele linlastele ja andis teiste seas üle tänukirjad ka Püha Risti kiriku renoveerimisega seotud Meelis Lutsule, Toivo Kuremale ja Helvi Troostile. Ehituse peatöövõtja oli sihtasutus KEKi Ehitus, kes on renoveerinud ka Paide raekoja.
Ühine osadus, rõõm uuenenud kirikust, lilled ja südamest tulnud tänusõnad Eesti Rahvusmeeskoori helide saatel muutsid argipäevaõhtu värske värvi järgi lõhnavas pühakojas eriliselt meeldejäävaks.
Rita Puidet