Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laulupäev lauldi laulupeoks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

On juba pikaaegne traditsioon, et Tallinna praostkond peab oma laulupäeva maikuu viimasel pühapäeval Nõmme Rahu kiriku aias.

Ühendkoor kandis ette Roman Toi lauluvõistluse võidulaulu, Mart Siimeri «Hüüan Su poole», klaveril saatis loo autor. Foto: Tiiu Pikkur
Nii ka sel kevadel kogunes laulurahvas ja hulgaliselt publikut päikeseküllasel, ent põhjamaiselt kargel 25. mail Nõmmele.
Päev algas jumalateenistusega, keskpäeval andsid lapsed kontserdi Rahu kirikus ning kell neli tervitas laulupäevalisi möödamürisevat elektrirongi trotsides Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, sõnades, et parim viis, kuidas oma usku edasi anda, on laul.
Tallinna praost Jaan Tammsalu rõhutas oma kõnes, et ehkki tegu on laulupäevaga, sooviks tema, et sellest hoopis laulupidu kujuneks. Samas mõtiskles ta selle üle, kas kristlastel üldse sobib pidutseda, ja leidis, et morni näoga ei ole küll vaja Jumalale kiitust laulda. Ikka rõõmsalt ja tänulikult võime seda teha. Ta kutsus üles olema tänulik iga laulja ja laululooja eest.
Nagu meie laulupidudel ikka, astusid üles ühend-, se­ga-, nais- ja meeskoorid ning lastekoorid. Dirigendipuldis nägime Piret Aidulot, Mikk Üleoja, Veljo Reierit, Marika Kaharit, Maris Lendi, Imbi Laasi, Maarian Lendi, Urve Pihlakut, Eve Padarit ja Ene Üleoja. Muusikaliselt toetasid koorilaulu lisaks dirigentidele ka Mart Siimer klaveril, flötist Anne Jalakas ja basskitarrist Hanno Padar. Esitati nii klassikalist vaimulikku koorilaulu kui ka noorte heliloojate loomingut. Ühe uue koraalina kandis ühendkoor ette Roman Toi lauluvõistluse võidulaulu, Mart Siimeri «Hüüan Su poole», mida klaveril saatis loo autor ise.
Praost Tammsalu soovi laulupäev laulupeoks laulda täitumises võib küll päris kindel olla, kui jõuti lõpusirgeni ja kuulati püsti seistes ning hiirvaikselt (ka rongid ei kiirustanud seekord oma teed) Miina Härma «Issand, jää meie juurde» Ene Üle­oja jõulisel dirigeerimisel ning pärast lõpupalvet August Topmani «Meie Isa palvet» Eve Padari juhatamisel.
Kogu kontserti tähelepanelikult kuulanud peapiiskop Andres Põder tänas lauljaid ja kõiki peo ettevalmistajaid, öeldes, et kui viimasel ajal on laulukooride puhul kombeks militaartermineid kasutada, siis Tallinna praostkonna koore võib julgelt kutsuda eliitväeosadeks, kes kiirreageerijatena alati kohale tulevad, olgu siis tegu jumalateenistuse teleülekandega või mõne teise erisündmusega. Peapiiskop tuletas meelde, et ei ole kaugel ka 2010. aasta, kui Tartus vaimulikku laulupidu peetakse, ja soovitas kõigil kohe selleks valmistuma hakata.
Õpetaja Ove Sanderi eriline tänu kuulus teiste hulgas ka praostkonna värskele muusikasekretärile Imbi Laasile, kes laulupäeva ettevalmistamisega suurepäraselt hakkama sai. Laulupäeval osales kokku 19 koori ja ansamblit.

 

Tiiu Pikkur