Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Laulgem Kolmainul austust!

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nõmme kirikuaias Baltimaade ainsal paekivist astmetega laululaval lauldi Jumala kiituseks juba 80 aastat tagasi. Fotol juhatab 3. juuni kontserdil ühendkoore Imbi Laas. Tiiu Pikkur

Kolmainupühal peeti Nõmme Rahu kirikus ja kirikuaias Tallinna praostkonna laulupäeva ning jumala lapsed laulsid ühest suust Kolmainule austust.

Pühapäevasele jumalateenistusele järgnes kirikus praostkonna lastekooride kontsert, mis palju kiidusõnu pälvis. Taevaisa hoolitses selle eest, et tuuline ja kõle kevadilm vabaõhukontserdi ajaks oma helgemat poolt näitaks. Ühendkoor Veljo Reieri juhatusel esitas L. van Beethoveni «Kõik taevad laulvad» ja siis sai sõna Rahu koguduse õpetaja Ove Sander, kes ütles, et on palju, mille eest me Issandale võime tänulikud olla. Kui laulupäeva kutsel oli kirjas: kiida nüüd Issandat, minu süda, ma kiidan Teda alati, siis mille muuga me saaksime Issandat kiita ja austada kui lauluga.
Laulupäevalisi tervitas ka Nõmme linnaosavanem Erki Korp, kes leidis, et kirikuaed on just nagu loodud laulupäevade pidamiseks. Korp tänas õp Sanderit, kes on teda kogudusele lähemale toonud, mistõttu ta on hakanud paljusid asju hoopis teise vaatenurga alt nägema.
Praost Jaan Tammsalu pöördus lauljate poole: «Tänu teile kõigile, kes te annate oma ilusa osa, et meie kirikutes võiksid kõlada kiituselaulud temale, kes meid kannab, hoiab ja imeliselt õnnistab. Tänu lauljatele ja dirigentidele, kes ei ole loobunud laulmast, koore juhtimast ja kirikutes muusikat tegemast. Tänu kõigile, kes majanduslikult kitsamatel aegadel pole vähendanud eelarve kulude poolt muusikatöö arvelt. Kui lakkavad lauldavad palved, siis lakkab ka lootus.»
Laulupäeval esinesid segakoorid, laste-, nais- ja valikkoorid. Muusikalist mitmekesisust lisas keelpillikvartett koosseisus Hendrik ja Edvard Soon, Mart Kuusma ning Adrian Rannut, digiklaveril mängis Piret Aidulo ja flöödil Maris Lend.
Piiskop Einar Soone ütles kontserdi lõpusõnas, et kui tal oleks vaja rindele minna, siis võtaks ta kaasa lauljad. «Kui minna ja laulda, siis küllap lauldud palve kostab kaugele ja kõrgele, aga ka südamesse. Kirikuvalitsuse nimel tänas ta Tallinna praostkonna muusikainimesi, lauljaid ja koorijuhte, kõiki, kes armastavad laulda ja hoolivad laulust.

Rahval on laulud selged
Praostkonna muusikasekretär Imbi Laas oli laulupäeva õhtul õnnelik, et kõik korda läks ja Taevaisa ilma kuiva hoidis. Ta ütles, et laulupäeva kava koosnes peamiselt eesti heliloojate lauludest. «Repertuaar sõltus kahe nädala pärast peetava Suure-Jaani laulupäeva kavast ja see oli meile hea võimalus enne seda ennast n-ö soojaks laulda. Ja oli ka suureks kinnituseks, et Tallinna rahval on laulud selged. Enamik dirigentegi olid samad, kes juhatavad Suure-Jaanis.
Eriti vahva oli see, et me saime siia ka keelpillimängijad. See annab hoopis teise mulje, kui on rikkalikum pillivalik. Ma arvan, et meie kava oli värvikas. Täna oli ka võrratu lastekontsert, lapsi oli kõvasti rohkem kui varem. Esmakordselt oli väljas uue toomkooli lastekoor ja kooli kantor Ene Salumäe, kes varem ei ole dirigendina üles astunud. Uus oli ka toomkoguduse lastekoor. Suur aitäh kõigile!»
Laulupäevalt jäi eriti meelde Andres Uibo laul «Agnus Dei», mis kõlas Riho Ridbecki juhatatud valikkooride esituses. «See kõlas suurepäraselt koos keelpillidega,» kinnitas Imbi Laas ja lisas, et on väga tore, kui üks organist ka selliseid suurepäraseid heliteoseid loob.
Kõik on teretulnud 17. juunil Suure-Jaani vaimulikule laulupäevale. Nõmme laulupäeva külalised on aga tänulikud, et said osa ülemaalise laulupäeva kavast.
Tiiu Pikkur

Tallinna praostkonna laulupäev
Osales 150 täiskasvanut, 70 last, 20 koori ja 18 dirigenti
15 dirigenti astus kontserdil üles
Kehakinnituse ja janu leevendamise eest hoolitses laulupäeva kohvik