Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lapsed Nõval looduses lustimas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /


 

Lisaks Lääne praostkonna lastele oli tulijaid Haljalast (16 last ja saatjad), Kambjast (11 last ja saatjad), Tartust, Tallinnast, Palamuselt ja mujaltki.
Looja loodut nautimas
Päikesepaisteline hommik tõi nelja sajandi vanuse väikese Püha Olevi kiriku triiki lapsi täis. Ühe korraldaja, Lia Kaljuste arvepidamine andis kinnitust ligi 140 kohale saabunust. Tere tulemast ütlesid Lääne praostkonna lastetöö pastor Lembit Tammsalu, kohalik õpetaja Kaisa Kirikal ja vallavanem Kalle Saar.
Edasi istusid lapsed bussidesse ja sõitsid Perakülla RMK loodusmaja juurde. Saabujaid võtsid lauluga vastu tõelised rokitähed, Lääne-Nigula koguduse ansambel Casakama. Kui Lembit Tammsalu mikrofoni võttis ja püünele rokkima astus, «tantsutüdrukud» Lia Kaljuste ja Titta Hämäläinen koos abilistega lava ette seisid, võis päeva nimilaulu «Kes on loonud … lillekese? Isa taevane…» ühine esitus alata.
Skaudijuhist vaimulik Toomas Maarand on alati kohal, kui tarvis suured massid liikuma panna. Tema korralduste järgi jaguneti gruppidesse ja 1,5 km pikkune retk võis alata. Iga grupp sai endale asjatundliku retkejuhi, kaasatud olid ka RMK töötajad. Perakülast mere poole liikudes uuriti metsa all Looja poolt loodut. Uudistamist, oma käega katsumist ja vabadusejoovastust oli lastes kõvasti.
Tallinna toomkoguduse pühapäevakooli õpetaja Riina Lõhmus oli Nõval koos 13 lapse ja seitsme ema-isaga. Vaid kaks last jäänudki tulemata. «Vahva päev. Tehke järgmisel aastal uuesti. Lapsed on väga rahul,» oli tema sõnum korraldajatele. Riina on pühapäevakooli tööd teinud 12 aastat. Käinud lastega viimati Paides lastepäeval ja ka Soomes sõpruskoguduse laagris. «Kogudus on meie sõite rahaliselt toetanud,» tunnustab Riina.
Õpetaja Kristjan Luhamets oli tulnud Kambjast 11 algklassi lapsega, kes usuõpetuse tundides käivad.
Meeskonnatöö vaimus
Nõva koguduses pühapäevakoolitööd tegev disainer Ülle Metsma oli koos oma kahe lapsega ka üht gruppi ­juhtimas, sest ise küll tallinlanna, on nende pere teine kodu viimastel aastatel Nõval olnud ja ümbruski tuttav.
Mere ääres söödi suppi ja saia, puhati, et seejärel töörühmadesse rassima minna. Samal ajal sõitsid Vihterpalu poole esimesed tuletõrjeautod. Vali tuul tõi puhkenud metsatulekahju vingu ka paarkümmend kilomeetrit eemal asuvale Nõvale.  
Lääne praostkonnal on inimesi ja kogemusi laste- ning noorteürituste korraldamisel. On oma meeskondki: äsja aasta noorsootöötegija aunimetusega pärjatud Lehte Jõe, tema tütar Kristel Tereping, Lembit Tammsalu, Toomas Maarand ja Kari Tynkkynen. Seekord tehti lastepäev koos LNÜga. Oma toetust pakkusid ka Nõva vallavalitsus, Kaitseliidu Lääne malev, Neviprint OÜ ja Palivere Söögituba.
«Lihtsam on küll 40 lapsele üritust korraldada kui 140-le,» sõnas Lembit Tammsalu. Ladusalt kulgenud meeskonnatöö tõi aga rahulolu kordaläinud päevast kõigile osasaajatele. Küllap oli siin oma osa ka palveketil, kui igal õhtul kell kümme palvetati praostkonna laste- ja noortejuhtide eest, koguduste laste- ja noortetöö jätkumise eest ning lastepäeva «Kes on loonud…?» õnnestumise eest.

Sirje Semm

Pilte lastepäevast on vaadata http://laanenoor.eelk.ee/