Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Läbi loomise ning elu alguse

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Jõelähtme kirikus õnnistati 6. novembril leerilapsi ja pühitseti vanad uued aknad.


12 medaljonist 6 kõnelevad Aadama ja Eeva loomisest ja lähedusest.

Leerilised õnnistas ja aknad pühitses peapiiskop Andres Põder. Pärast jumalateenistust tänas kogudus suuremaid toetajaid, eelkõige kunagiste mõisnike von Brevernite suguvõsa liikmeid, Hakavuori sõpruskogudust Soomes, vallavalitsust ja volikogu ning kõiki neid, kes nõuga kaasa aitasid. Tänu jagus ka kõigile kohalikele, kes oma annetustega toeks olid.

Kooriruum, mis kuid ilma kahe aknata seisis, sai vanad rombvitraaþid tagasi uues kuues.  Andrei Lobanovi kavandite ja töö tulemusena muutusid aknad värviliseks jutustuseks.

Kaheteistkümnest valminud medaljonist kuus kõnelevad Aadama ja Eeva loomisest, lähedusest ja tasakaalust elupuu varjus, kiusatusest hea ja kurja tundmise puu juures ning Eedeni kaotusest. Viimane medaljon on juba pildike igapäevasest elust – Aadam rasket tööd rügamas ja Eeva lapsi hoidmas. Läbi loomise ning elu alguse saladuse jõuame välja pattulangemisjärgsesse argipäeva.

Seda argist aega ja ruumi aga läbistab Jumal: ühe akna lugude järgi kaotsiläinu on taasleitav teise avause klaasidel, kus Maarja saab uue Eevana inglilt kuulutuse ning Jeesus sünnib siia ilma uue Aadamana.

Maarja Jeesuse esimese imeteo tunnistajana Kaana pulmas ning armastava emana risti all, aga ka apostlite keskel nelipühisündmustes. Kiriku kaitsjat, neitsi Maarjat, on kujutatud igal medaljonil kuuest.

Margus Kirja