Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kurtide kogunemine Tallinnas

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tallinnas peeti eelmisel nädalal ülemaailmset kurtidepastorite organisatsiooni IEWG konverentsi.
«Kokku tuli rahvast igast ilmakaarest, et kolleegidega kohtuda, veidi tarkust koguda ja jagada ning lihtsalt koos mõnusalt aega veeta,» kirjutab oma blogis konverentsi korraldaja Tiiu Hermat (fotol).
Külalisi tervitas ja konverentsi avas peapiiskop Andres Põder. Tervitusi lausus ka IEWG president, Norra luterliku kiriku juhtiv kurtidepastor Terje Johnsen. Ettekande perekonnast Piibli valguses ja eesti peremudeli muutumisest pidas EELK diakon Eha Kraft.
Kavas olid loengud ja esitlused kurtide haridusest ja kasvatusest eri piirkondades, viipekeele kui kurtide emakeele poeesiast ja võimalustest kristliku sõnumi kuulutamisel. Konverentsi viimane päev pühendati sisekõrva implantaatidele, «sest see mõjutab oluliselt kurtide kogukonda ja selle muutumist», täpsustab Tiiu Hermat. Neljapäeval tutvusid konverentsile saabunud Tallinnaga. Konverentsi kavva kuulusid ühised hommiku- ja õhtupalvused, kohtumine Eesti kurtidega.
Maailma Kurtide Föderatsiooni (WFD) loomine 1951. a pani aluse septembrikuu neljandal pühapäeval kogu maailmas rahvusvahelise kurtide päeva tähistamisele.
Selleaastase päeva juhtmõte oli «Kodanikuõigused läbi viipekeele». «On ju viipekeel kurtide emakeel ning iga inimese põhiõigus on saada haridus ning ajada oma asju emakeeles. Mitte igal pool maailmas pole see võimalik. Tallinnas toimunud maailma kurtidepastorite konverentsil oli samuti üheks teemaks viipekeele ilu ja poeesia,» kirjutab Tiiu Hermat.
Tiiu Hermat on Tallinna Püha Vaimu koguduse Sakariase osakoguduse (viipekeelne töö) õpetaja, Eesti Kurtide Liidu juhatuse aseesimees ja Tallinna Puuetega Inimeste Koja esinaine.
EK