Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuressaares loodi misjonitoimkond

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kuressaare Laurentiuse koguduse juures tegutseb septembrikuust kuueliikmeline misjonitoimkond, kuhu kuuluvad koguduse õed ja vennad, kes on valmis pühendama oma aega ja energiat misjonikäsu teadvustamisele koguduses ja ka väljaspool seda. Misjonitoimkonna juhiks on Laurentiuse koguduse esimees Kaalep Koppel, kes usub, et igas koguduses on mingil määral misjonitegevust, sest muidu poleks kogudust. «Meie idee on teadvustada seda tegevust. Kristlastena otsime me Jumala õnnistust. Jumala õnnistus on see, kui oleme Jumala tahte sees. Vahel kurdame, et kõike on kuidagi vähe. Viie tuhande mehe söötmise loos ütleb Jeesus jüngritele: andke teie neile süüa. See toimis, sest Jeesus õnnistas viit leiba ja kaht kala. Me oleme rikka isa lapsed,» selgitab Koppel toimkonna loomise vajalikkust.
Kuu tagasi tööd alustanud toimkond on seadnud kindlad eesmärgid, mida oma tegevuses rakendada.
Koppel nimetab üheks eesmärgiks koguduse passiivsete liikmeteni jõudmist ja nende kaasamist mitmesugustesse tegevustesse, et neist võiksid saada aktiivsed evangeeliumi kuulutajad kas teo või sõnaga.
Loomulikult kuulub toimkonna põhitegevuse hulka aktiivne koostöö misjonikeskuse ja sõpruskoguduste misjonigruppidega, aga ka kohalike kogudustega, et korraldada misjoniüritusi ning tutvustada oma tööd misjonäridena.
«Iga inimene vajab Jumala armastust ja õnnistust. Seda rõõmusõnumit me tahame julgustuseks jagada koguduse osadusringis ja viia inimesteni ka väljaspool kogudust,» on Koppel kindel.
Merje Mänd