Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kunstnik palverännakul Iisraelis

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Tallinna keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas saab vaadata Iisrae­li pühapaiku tutvustavat näitust «Palverännakul Iisrae­lis», mis on kultuurisillaks Iisraeli ja Eesti vahel.

Välja on pandud kunstnik Eva Jänese 13 maali pühalt maalt, mitmesuguseid Iisraeli-teemalisi trükiseid eri keeltes, mälestusesemeid ja meeneid, Iisraeli raha jm. Erilise huvitava osa moodustab rikkalik kogu käsitsi valmistatud postkaarte, mille autoriteks on Eestist pärit nunn ema Ksenja ja õde Cassiana Jeruusalemma Issanda Taevaminemise naiskloostrist pühal Õlimäel. Ema Ksenja elust räägib tundliku loo Heilika Pikkovi dokumentaalfilm «Õlimäe õied» (2013), mida suurel reedel näitas ka ETV.
Näituse kuraator Merike Kleemann ütles avamisel, et on selle väljapaneku teoks saamisel paljudele väga tänulik. Ta nimetas teiste hulgas kunstnik Maara Vinti, kes selle väljapaneku idee andis, Jaani koguduse abiõpetajat Arne Hiobit, Eesti juudi muuseumi ja muidugi keskraamatukogu, kelle võõrkeelse osakonna raamatuid on näitusel võimalik näha.
Tallinna Oleviste koguduse pastor Ülo Niinemägi, kes palju kordi Iisraeli külastanud ja oma kogudestki näitust eksponaatidega varustanud, tegi avamisel lühiülevaate Iisraeli ajaloost ja tänapäevast. Ta ütles, et isegi mitmekümneid kordi pühal maal käinuna sai ta näituselt väga häid muljeid. «Mulle on suureks äratundmiseks näha väljapanekut ka Issanda Taevaminemise naiskloostrist Õlimäel Jeruusalemmas, kus ma olen mitmekümneid kordi käinud ema Ksenja külaliseks nii üksi kui gruppidega. Hea ja südamlik näitus.»
Tiiu Pikkur