Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kundas on erilaadne pühakoda seisnud 85 aastat

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kolmekuningapäeval tähistas Kunda kogudus kiriku 85. aastapäeva ja kogudusele Kolmekuninga nime andmist.

Jumalateenistusel teenisid peapiiskop Andres Põder, kes oli Kunda koguduse õpetaja aastatel 1976–1979, Viru praost Peeter Kaldur, Enn Salveste (Kunda koguduse hooldajaõpetaja 2007–2009) ja Avo Kiir, kes on samuti olnud Kunda koguduse hooldajaõpetaja, diakon Ahti Bachblum, organist Indrek Vilumets ja Kunda muusikakooli vilistlaskoor.
Kunda kirik pühitseti 8. jaanuaril 1928 ja on sakraalehituslikus mõttes mitmeti unikaalne. See pühakoda on ehitatud n-ö tagurpidi – altar asub kristlike sakraalehituslike kaanonite vastaselt läänes. Altarimaali asendab Bertel Thorvaldseni skulptuuri «Kutsuv Kristus» vähendatud koopia. Kunda kirik on Eestis ainulaadne sellegi poolest, et kirikukell ei ole torni ära mahtunud, vaid paigutatud eraldi konsoolile kirikutorni kõrval.
Kunda koguduse nime muutmise otsuse tegi konsistoorium koguduse taotluse alusel septembrikuus. Sellega nimetati EELK Kunda kogudus ümber EELK Kunda Kolmekuninga koguduseks.
Praost Peeter Kaldur rõhutas ka nimega kaasnevat vastutust – Jeesuse Petlemmas ilmumise ime jätkuvat tunnistamist.
Jumalateenistusel tänati koguduse kauaaegseid häid ja ustavaid töötegijaid ja anti üle EELK tänukiri koguduse juhatuse esinaisele Heldi Randverile.
Kunda kirikut jääb ilusa juubelikingitusena autorilt kaunistama Valli Lember-Bogatkina pastellmaal «Vaikus».
Ahti Bachblum,
Kunda koguduse diakon