Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Külvamisest ja kasvamisest

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õpetaja Anti Toplaan koos koguduse kasvu kooli lõpetajatega, kelle hinnangul on neid ikka innustanud uued teemad ja teiste rühmaliikmete toetus.  Koguduse arhiivSaaremaa Püha koguduse laagrikeskuses toimus kahe koguduse kasvu kooli 13. hooaja pidulik lõpetamine.
1997. aastal alustati Kuressaare ja Püha koguduses misjonikeskuse vahendusel tõlgitud materjalide alusel koguduse kooli esimeste gruppidega. Koguduse elu elavdavaks ja edasiviivaks vereringeks kujunenud töö sai alguse 1996. aastal toimunud Saaremaa «Missio» eelsetest koolitustest.
Suursündmusele järgnevatest leerirühmadest tulnud huvilised kujundasid esimeste osadusgruppide näo ja suuna. Keskmiselt iga kahe aasta kestel on kujunenud välja uus grupp.

Koos kasvades
Väikegruppide töös algusest peale osalenud 40 tänavuse lõpetaja hinnangul on neid ikka innustanud uued teemad ja teiste rühmaliikmete toetus.
Püha koguduse juures on nende aastate jooksul koos käinud üks grupp, kes üle nädala koguneb piltlikult öeldes kartulivõtmise ja mahapanemise vahelisel perioodil. Heameel on sellest, et enamik osalejatest on nüüdseks tegevad koguduse juhtimisel ja osalevad iganädalastel jumalateenistustel.
Hajaasustuse ja kesise ühistranspordiga piirkonnas aitavad ühised kogunemised üksteist julgustada ja innustada.
Kuressaare linnakoguduse kool on teinud läbi kasvava arengu. Ühest grupist on saanud neli erinevat osadusrühma, neist üks naisteosadus ja teine meestering. Kogunetakse õhtuti kogudusemajas. Allakirjutanu kõrval on tänavu grupijuhtidena head tööd teinud Aare Jüri Ots, Tiina Ool ja Peeter Ramst.
Õppevahenditega on aidanud Eesti Piibliselts, misjonikeskus ning misjonärid Anne ja Mika Tuovinen. Mitmes rühmas on püütud ühel õppeaastal keskenduda mõnele Uue Testamendi kirjale.
Kogunemine kestab kuni kaks tundi. Aega antakse ühislaulule, palvele ja eestpalvele, piiblilugemisele, kirikuaasta ja nädala teemale ning muidugi vestlusele.
Hooaja jätkuna on korraldatud Kuressaares ka piibliseminari, mille läbiviijaks on vikaardiakon Lauri Lehtinen. Suvel on omal kohal ka ühised loodusmatkad.

Otsida ja leida usku Kristusesse
Koguduse kooli seemne külvamist võiks Saaremaal võrrelda puu istutamisega siinsesse kivise mullaga pinnasesse. Alguses ei anna see palju lootust, sest hoole ja kastmise tulemusi ei ole kohe märgata. Kui aga puu on juba juurdunud, jõuab ta oma kasvus kiiresti teistele järele ning tema tugevus on ka nähtav.
Koguduse kooli või ka osadusrühma tööd ei pea tingimata läbi viima koguduse õpetaja või palgaline töötegija.
See on suuremate koguduste kõrval väiksemate elu ja koguduseliikmete usuelu elavdamise võimalus. Ei saa ju vaimuliku elu seisukohalt pidada normaalseks, et tegutseva koguduse juures ei toimu ühe nädala jooksul jumalateenistust või piiblitundi.
Kui koguduse hooldajaõpetaja ei jõuagi pidada kohtadel iganädalast jumalateenistust, ei takista keegi koguduseliikmetel koguneda, et lugeda Piiblit ja viibida omavahel osaduses. Üks avab ukse, teine kütab ahju ja kolmandal on jagada läbielatut või vaimulikku kogemust.
Meil kõigil on vajadus esitada küsimusi ja rääkida probleemidest.
Koguduse ühise jumalateenistuse kõrval on 3–12 liikmest koosnev väikegrupp koguduse sees selline ühendus, kus tahame otsida ja leida usku Jeesusesse Kristusesse ning õppida elama Tema järgijana.
Kui lugejas tekkis soov, et selline väikegrupp võiks ka tema koguduse juures koos käia, julgustan selle sooviga pöörduma koguduse õpetaja, praosti või ka misjonikeskuse poole, kes kindlasti aitavad nii nõu kui jõuga.

Anti Toplaan,
õpetaja