Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kuldleeripäeval Kunda kirikus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Noorusaja leeripäevast oli neil möödas 50 või rohkemgi aastat.

Kaheksakesi tulid nad muusika saatel koos diakon Ahti Bachblumiga altari juurde, ise heameelest naerukil nägudega ja rõõmsa sädelusega silmis. Selles tulekus oli taas kevadetunnet. Kunda kirikus tähistati sedapuhku juba kolmandat korda leeri mälestuspäeva.
Kuldleerist osavõttu suhtuti alguses väga erinevalt. Kirikuelust eemalejäänutele oli sellise ürituse puudutus ootamatu. Mitmed jätsid eelnevalt ka saadetud kutsele vastamata – ei poolt ega vastu.
Heameel on, et sellel suvel avaldasid kuldleerilised ise soovi tulla leeri mälestuspäevale. Nii saidki nende nimed – Ellen Koovits, Õie Küngas, Aino Laoväli, Evi Purk, Vilve Ronk, Kira Tammjärv, Ulvi Sirelmets ja Herta Uustalu – kuldsete tähtedega kirjutatud lõikuskuu päeva, mis oli meeldejääv pühapäev kuldleerilastele, Kunda Kolmekuninga kogudusele ja ka kirikule.
On ju kuldleer paljude kiriku ettevõtmiste seas eriline. Selle päeva pidulikkust kinnitas organist Indrek Vilumetsa esitatud kristlik muusika.
70 aasta möödumist leeripäevast tähistas oma kodus koguduse vanim liige Therese Kärmas (88), kellel tervis ei lubanud kirikusse tulla. Vaikuses mõistame asju, vaikuses kõnetab meid Jumal, vaikuses kogume võitvat jõudu. Kahekordne rõõm oli olla sel päeval oma ligimese kõrval kirikus.
Meeldejääv pidupäev andis leerilastele kosutust hingele ja tervisele ning toetust veel paljudeks päevadeks. Üksmeeles meenutati endiseid Kunda kirikuõpetajaid Ferdinand Siiakut ja Johannes Paesalu.
Kirikus oli seekord taas palju rahvast. Leerilaste rõõmu jagasid õnnitlejad. Koguduse juhatuse poolt soovisime meiegi neile palju õnne.
Kuldleeri tähistamise järel toimunud vanavanemate päeva jumalateenistusel astusid kuus kuldleerilast taas Kunda koguduse annetajaliikmeks. Päev oli meeldejääv ja pidulik.
Jumalateenistusel viibis ka Kahro Kivilo, külaline Kose kogudusest, kes aitas jagada meie rõõmu. Kuldleeri kaudu tahame edaspidigi kogudusse tagasi tuua oma endisi liikmeid.
Heldi Randver,
koguduse juhatuse esimees