Külas eestpalvepartneritel

/ autor: Arvo Lasting / rubriik: Uudised / ilmunud:  /

Teelised Kolga-Jaanis Vello Salo pingi juures.
Arvo Lasting

Käesoleval aastal loositi esmakordselt kogudusi eestpalvepaaridesse. Helme kogudus loositi sellisesse paari Kolga-Jaani kogudusega.

Idee sai misjonär Helene Toivaneni sõnul alguse ühelt advendiõhtult Maarja-Magdaleena koguduses. Üleskutsele vastas 38 EELK kogudust. Loosimine usaldati misjonär Kirsi Vimpari kätesse.
Loosi tahtel teevad paari sattunud kogudused teineteise eest järjepidevalt eestpalveid, aga võivad ka panna tähele teineteise käekäiku, uurida ajalugu ning praegust elu ja tegevust.
Oleme Jumalale loositulemuse eest väga tänulikud ning rõõmsad. Oleme teineteisele parajalt lähedal ja siiski ka küllalt kaugel, et jõuame palju rohkem tuttavaks saada. Nädalast nädalasse oleme palvetanud koguduste töövaldkondade, töötegijate, vaimsete ja materiaalsete andide eest.
Kesksuvel otsustasime kokkugi saada. Sõitsime 17-liikmelise grupiga Võrtsjärve lõunakaldalt põhjakaldale külla. Gruppi liitus häid kaaslasi Taageperast ja Tõrva Immaanueli kogudusestki. Teel peatusime Tarvastu ja Paistu kirikus, kus jagasime südamlikku palveosadust kirikute tutvustajatega.
Kolga-Jaanis oli aga nii hea olla, et tunnid lendasid märkamatult planeeritud ajast üle. Kohapeal oli palju näha ja kuulda. Õpetaja Peeter Parts tutvustas kirikut ja pastoraati ning Villem Reimani muuseumituba.
Villem Reimani nimelist rahvamaja näitas samanimelise MTÜ juhatuse liige Hovard Nurme.
Pastoraati oli Kolga-Jaani koguduse nõukogu katnud õdusa osaduslaua, mille ümber viibides avanes iga õde ja vend kõnelema oma isiklikust usuelust ning oma vaadetest. Huviga kuulasime üksteise lugusid ning innustasime Issanda õnnistust ja lootust vastu võtma ja endas kandma.
Oleme südamest tänulikud suurepärase algatuse eest loosida meie kogudusi eestpalvepaaridesse. Kiidame meie kõikide head taevast Isa tema kõikehõlmava armu eest.
Arvo Lasting