Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristus – Jumala kirkuse sära

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Sel pühapäeval on küünlapäev, mille nimi on pärit keskajast. Sellel päeval pühitseti aasta jooksul kasutatavad kirikuküünlad. Küünlapäeval meenutame Issanda templissetoomist tema 40. elupäeval. Sellega lõpeb jõulusündmustega seotud periood kirikuaastas.
Õnnistades last ja tema vanemaid, ülistab vana Siimeon Jumalat pääste eest. Siimeon on hea näide sellest, kuidas Jumal täidab oma lubadused. Talle lubati, et ta näeb Messiat, ja ta sai näha Kristust. Vahel peab üsna kaua ootama, et täituks Jumala sõna. Kuid ootamine tasub ära, sest täitumise järel on meie elus midagi erilist toimunud. Iga tõotuse täitumine on ime ja kinnitab meie usku.
Siimeon tänab Jumalat valguse eest, mida ta on lasknud paista oma rahvale. Valgus annab turvatunnet, sest valges on palju vähem hädaohte. Valguses märkame, mida peaks elus muutma ja parandama.
Juba väikse, 40päevase lapse puhul kogeb Siimeon kirkust ja valgust. Lugedes pühakirjast Jeesuse elust, kuulates jutlust ja palvetades võime meiegi kogeda seda valgust oma elus. Saades valgusest osa, võime olla selles maailmas valguse edasikandjateks. Nii nagu väike küünal annab pimedas ruumis valgust, annab ka iga kristlane oma eluga edasi Jumala valgust.
Kaido Soom