Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kristlikud arstid pidasid juubelikonverentsi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Ühispilt Eesti Kristlike Arstide Ühingu juubelikonverentsilt Tartus Kolgata kirikus. Albina Rajaste

26. novembril kogunesid kristlastest arstid ja teised meditsiinitöötajad Tartusse Kolgata kirikusse tähistama juubelikonverentsiga Eesti Kristlike Arstide Ühingu (EKAÜ) 25 tegevusaastat.

Konverentsi  juhtmõtteks oli piiblisalm «Hoia oma südant enam kui kõike muud, mida tuleb hoida, sest sellest lähtub elu!» (Õp 4:23). Pastor Leho Paldre kõneles sellest, kuidas hoida oma usuelu elavana. Perearst ja TÜ arstiteaduskonna täienduskeskuse juhataja Marje Oona rääkis immuunsuse tugevdamisest vaktsineerimise abil. Ühingu asutajate hulka kuuluv onkoloog Tiina Tas­muth, kes viimased 16 aastat töötab Soomes, jagas oma mõtteid surijate haigete ravis. Räägiti ka kristlasest arstiks olemisest, jagati lugusid elust, vaadati tagasi ühingu ajaloos toimunule.
Ühingu avakoosolek 25 osalejaga peeti 14. septembril 1991. a Tallinna pedagoogilise instituudi aulas. EKAÜ esimene juhatuse esimees Heljut Kapral meenutas, et Eestis saadi tõuge Soome kristlike arstide ühingu esimehelt Pekka Reinikainenilt. Ühingu eesotsas on olnud veel Virve Siirak ja Tiina Tasmuth ning praegu täidab seda ülesannet Mirjam Türkson.
Juhatuse liikme Katrin Luhametsa sõnul on ühingus «varasemalt olnud nii väljapoole suunatud tegevust, näiteks oma suhtumise väljaütlemist alkoholi ja geenivaramu teemadel, kui oma liikmetele suunatud arsti-patsiendi suhtega seotud teemade käsitlemist». Koos Tartu perearsti Katrin Luhametsaga olid seekordset konverentsi ette valmistamas Angelina ja Vladislav Panenko, viimane on 6. kursuse arstiüliõpilane ja üks juhatuse liikmetest.
Edasistest kavadest rääkides ütles Katrin Luhamets: «Ühingul on soov jälgida ühiskonnas toimuvat ja vajadusel öelda välja ka oma arvamus, hoida Jee­sust südames kui ülemarsti ning jagada nii armastust ja hoolt oma patsientidele ka edaspidi.» Kristlike arstide ühingul on oma koduleht www.ekay.ee.
Sirje Semm